Reklama

Powiat: Podsumowanie akcji Znicz na drogach powiatu

Podczas 5 dni tegorocznej Akcji ZNICZ nie zanotowaliśmy w naszym powiecie poważnych zdarzeń, zmniejszyła się również liczba kolizji drogowych. Każdego dnia drogi patrolowali policjanci, którzy strzegli porządku przede wszystkim a rejonie cmentarzy i głównych dróg wylotowych z naszych miejscowości. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu kierowców były to setki kilometrów do przejechania, aby dotrzeć do cmentarzy i zapalić znicz na mogile swoich bliskich. Dla nas policjantów był to czas wytężonej służby.

Tegoroczna akcja znicz rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października i zakończyła w dniu 4 listopada. Przez te dni wzmożona liczba patroli policyjnych dbała o bezpieczeństwo osób, które bardzo często wyruszały w daleką podróż by odwiedzić groby swoich bliskich.

W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji, jak również służby kryminalnej. Mundurowi przeprowadzili szereg kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz badali stan trzeźwości kierujących.

W ubiegłorocznej akcji na drogach powiatu bialskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowaliśmy natomiast 43 kolizje. W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 9 nietrzeźwych rowerzystów.

W tym roku na drogach naszego powiatu również nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy także spadek liczby kolizji. W ciągu 5 dni działań doszło do 27 kolizji drogowych. Zatrzymaliśmy 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 8 nietrzeźwych rowerzystów.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama