Reklama

Galeria Biała Lokomotywa: Otwarcie wystawy „Rok 1918 – Odzyskanie Niepodległości” (zaproszenie)

Galeria Biała Lokomotywa zaprasza w dniu 11 listopada 2018 roku o godzinie 16:00 na otwarcie wystawy „Rok 1918 – Odzyskanie Niepodległości” przygotowanej przez Ośrodek KARTA w Warszawie.

Wystawa zawiera wiele odniesień do dziejów Podlasia. Ekspozycja dostępna w holu kasowym Dworca PKP przy ulicy Stacyjnej 1.

Ośrodek KARTA zaprasza na portal nieskonczenieniepodlegla-ludzie.pl, gdzie można obejrzeć wszystkie 111 tomów Deklaracji (blisko 30 tysięcy stron) z okazji 150-lecia niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki, a dzięki wyszukiwarce – odnaleźć wśród 5,5 miliona sygnatariuszy swoich bliskich, uczniów swojej szkoły czy mieszkańców własnej miejscowości, którzy ponad 90 lat temu złożyli pod nią podpisy.

Zapraszamy do wspólnego odczytywania nazwisk w trakcie otwarcia wystawy. W Białej Podlaskiej Deklaracje uczniów z 1926 roku podpisały następujące szkoły i organizacje:
– Państwowe Gimnazjum Żeńskie im. Emilji Plater
– Państwowe Gimnazjum Męskie im. J.I. Kraszewskiego
– Siedmioklasowa Szkoła Powszechna Żeńska im. Królowej Jadwigi
– Szkoła Powszechna im. Marji Konopnickiej
– Polski Czerwony Krzyż Młodzieży


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst: Cezary Nowogrodzki
grafika: nieskonczenieniepodlegla-ludzie.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Ossówka: Kulig na kołach z KGW z Kolonii Komarno (galeria)

Koło Gospodyń Wiejskich z Kolonii Komarno (gm. Konstantynów) kolejny raz udowodniło, że bawić można się także i bez śniegu. Kulig – czemu nie? Przecież może być na kołach!. Gospodynie spotykały się jak co roku w zaprzyjaźnionym gospodarstwie Osscamp w miejscowości Ossówka (gm. Leśna Podlaska).

Czytaj więcej »

Terespol: Turniej Szachowy pod patronatem senatora Biereckiego (galeria)

19 stycznia w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbył się piąty Turniej Szachowy o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie, gdyż do gry przystąpiło aż 46 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Mińska Mazowieckiego, a nawet z Brześcia, którego reprezentacja na czele z mistrzynią międzynarodową Tatianą Berlin liczyła 4 osoby.

Czytaj więcej »

Reklama