Reklama

Galeria Biała Lokomotywa: Otwarcie wystawy “Rok 1918 – Odzyskanie Niepodległości” (zaproszenie)

Galeria Biała Lokomotywa zaprasza w dniu 11 listopada 2018 roku o godzinie 16:00 na otwarcie wystawy “Rok 1918 – Odzyskanie Niepodległości” przygotowanej przez Ośrodek KARTA w Warszawie.

Wystawa zawiera wiele odniesień do dziejów Podlasia. Ekspozycja dostępna w holu kasowym Dworca PKP przy ulicy Stacyjnej 1.

Ośrodek KARTA zaprasza na portal nieskonczenieniepodlegla-ludzie.pl, gdzie można obejrzeć wszystkie 111 tomów Deklaracji (blisko 30 tysięcy stron) z okazji 150-lecia niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki, a dzięki wyszukiwarce – odnaleźć wśród 5,5 miliona sygnatariuszy swoich bliskich, uczniów swojej szkoły czy mieszkańców własnej miejscowości, którzy ponad 90 lat temu złożyli pod nią podpisy.

Zapraszamy do wspólnego odczytywania nazwisk w trakcie otwarcia wystawy. W Białej Podlaskiej Deklaracje uczniów z 1926 roku podpisały następujące szkoły i organizacje:
– Państwowe Gimnazjum Żeńskie im. Emilji Plater
– Państwowe Gimnazjum Męskie im. J.I. Kraszewskiego
– Siedmioklasowa Szkoła Powszechna Żeńska im. Królowej Jadwigi
– Szkoła Powszechna im. Marji Konopnickiej
– Polski Czerwony Krzyż Młodzieży


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst: Cezary Nowogrodzki
grafika: nieskonczenieniepodlegla-ludzie.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kobylany: Ukradł paliwo – odpowie za włamanie

Za kradzież z włamaniem odpowie 29-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do zbiorników z paliwem i kradzież 250 litrów oleju napędowego. Do zdarzenia doszło pod koniec września br. w miejscowości Kobylany. Wczoraj 29-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

I Kiermasz Bożonarodzeniowy w Łomazach (zaproszenie)

Wójt gminy Łomazy zaprasza na I Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 8 grudnia (niedziela) w godz. 13:00 – 17:00 w Gminny Ośrodku Kultury w Łomazach. Na gości czekały będą stoiska z artykułami, ozdobami, zabawkami upominkami świątecznymi. Ponadto z okazji dnia otwartego Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach moc dodatkowych atrakcji. Szczegóły na poniższym plakacie. 

Czytaj więcej »

Reklama