Biała Podlaska: Miasto jako prywatny folwark Dariusza Stefaniuka?

Tak jak przypuszczaliśmy, napływają materiały do Redakcji Radio Biper świadczące dobitnie o braku zahamowań i oportunizmie obecnego jeszcze Prezydenta Miasta Biała Podlaska – Dariusza Stefaniuka. W artykule znajdziecie kilka ostatnio podesłanych materiałów. Co ukazują? Ukazują mianowicie wykorzystywanie majątku miasta w celach prywatnych. Mówią o rozdawnictwie, co w obecnym, przedwyborczym okresie można byłoby nazwać “kupowaniem głosów”. To rozdawnictwo, przypodobanie się i kupienie głosów przebiega w różny sposób. Prezydent Stefaniuk jest tak perfidny, iż uważa, że czasami wystarczy sam medal i dyplom drukowany hurtem.

Budzi się społeczność Białej Podlaskiej. Podnoszą się głowy osób skrzywdzonych i poszkodowanych przez działalność Prezydenta Dariusza Stefaniuka i Urząd Miasta kierowany przez służby prezydenta.

Na nasze maile redakcyjne trafia coraz więcej informacji dotyczących pracy Dariusza Stefaniuka. Niestety dowody jakie prezentowane są poprzez publikowane zdjęcia wskazują, że prezydent Stefaniuk zagalopował się w swoim urzędowaniu. Zagubił się w tym co miejskie – bialczan, a co stanowić powinno prywatne aspekty życia.

Dariuszu Stefaniuku – czy musisz dorabiać jako szofer za nasze – miejskie pieniądze?
Potwierdzamy i ponawiamy pytanie czy Prezydent Stefaniuk musi dorabiać jako szofer? Już w sierpniu przyłapaliśmy Dariusza Stefaniuka podczas dowożenia służbowym autem na wydarzenia w Gminie Leśna Podlaska tuzów światka Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Wtedy to już pytaliśmy, czy i kto tankował auto służbowe Prezydenta podczas podróży w godzinach pracy. Do dziś materiał pozostał bez odzewu. https://www.radiobiper.info/2018/08/13/biala-podlaska-czy-prezydent-stefaniuk-musi-dorabiac-jako-szofer/

Pytania ponawiamy. Dorzucamy do tego zdjęcia nadesłane przez czytelników. Widać na nich służbową Skodę Urzędu Miasta, Dariusza Stefaniuka i jednego ze znajomych prezydenta. Dzień to 5 sierpnia 2017 roku. Sobota. Pytania jakie się nasuwają? Dlaczego służbowe auto Urzędu Miasta wykorzystywane jest do celów prywatnych w weekend? Czy Dariusz Stefaniuk ma własne auto prywatne? Może nie posiada? Byś może zarobki w kwocie ok. 150.000 zł rocznie nie wystarczają Stefaniukowi na zakup samochodu a być może szkoda tankować za własne pieniądze gdy ma się do dyspozycji auto i kartę służbową. Koszty zapłacą mieszkańcy Białej Podlaskiej.

Którą grupę niepełnosprawności stwierdzono u obecnego prezydent miasta?
Wpadek z samochodem służbowym Dariusza Stefaniuka jest znacznie więcej. Kolejne zdjęcie nadesłane przez inną osobę to udokumentowany brak poszanowania kierowcy służbowej Skody Urzędu Miasta Biała Podlaska dla miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Jak w tym wypadku potraktować zachowanie włodarza miasta bądź pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta na stanowisku kierowców? Brak szacunku? Brak znajomości przepisów ruchu drogowego? Brak poczucia solidarności i godności osób niepełnosprawnych?

Czy to już korupcja polityczna?
O tym, że Dariuszowi Stefaniukowi pali się grunt pod nogami, prawdopodobnie wewnętrzne sondaże Prawa i Sprawiedliwości wskazują na przegraną ich lidera w wyborach 4 listopada, wskazuje też fakt działań podjętych w samym urzędzie. Pracownicy bialskiego Magistratu otrzymali jednorazowo 1000 zł premii – nagrody. Czym jest ta premia i nagroda w obecnym czasie, za pięć dwunasta przed głosowaniem? Chciał odchodzący prezydent Dariusz Stefaniuk podziękować za współpracę urzędnikom mógł tego z powodzeniem dokonać po najbliższym weekendzie. Będzie kilka dni na dokończenie spraw i ostatnie decyzje. Wtedy nikt ze zdrowo rozsądkowo myślących obywateli nie potraktowałby tego hojnego gestu – jako “łapówki” czy też “kupienia sobie” przychylności ludzi.

Medale i dyplomy hurtem. Pracownicy PEC do dziś je zwracają
Gesty takie i podobne nie dotyczą wyłącznie Urzędu Miasta. O zabawnej sytuacji donoszą nam pracownicy bialskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Tu prezes PEC Aleksander Kompa najpierw prosił, następnie groził a widząc sprzeciw zdecydowanej większości załogi odpuścił. O co poszło? O medale i dyplomy jakie ostatnio wszystkim pracownikom przyznał prezydent Dariusz Stefaniuk. Tu już nie żywa gotówka posłużyła na zaskarbienie sobie przychylności ale kawałek metalu i dyplom – nawet nie imienny – ale drukowany hurtem. Cześć pracowników – i słusznie – nie przyjęła “wyróżnień bezimiennych” – a część jeszcze tego samego dnia odniosła medale i dyplomy na biurko prezesa Kompy. Czy tym sposobem Dariusz Stefaniuk zaskarbia sobie przychylność także w innych spółkach miejskich? Zupełnie prawdopodobne. Spodziewamy się po tym materiale kolejnych informacji w tej sprawie.

Podsumowanie
Drodzy czytelnicy! Zastanawialiśmy się długo, czy publikować uzyskane i nadesłane materiały. Zdajemy sobie sprawę z ich wagi i przekazu. Dariusz Stefaniuk minął się z powołaniem. Jest złym prezydentem zupełnie nie przygotowanym do pełnienia tej funkcji. Oddając Stefaniukowi i PiS miasto Biała Podlaska na kolejne 5 lat, do roku 2023 popełnimy błąd który nie da się nadrobić. Apel do bialczan jest jeden. Dajmy szansę na zmianę. Jest młody człowiek, pełny zapału i energii, z pomysłami i ludźmi z Białej Podlaskiej, specjalistami którzy są wstanie dźwignąć miasto z kolan. Ostatnie 4 lata były dla Białej Podlaskiej stracone. Nic nie zmieni ostatnie kilka “sukcesów” Stefaniuka tym bardziej, że to nadal w większości podpisywanie papierków i robienie sobie lukratywnych zdjęć. Z tego Biała Podlaska się nie rozwinie. Dariusz Stefaniuk i jego poplecznicy uczynili sobie z Białej Podlaskiej prywatny folwark. Bialczanie są w nim jedynie wykorzystywanym tłem.

Uwagi dotyczące materiału
Publikując materiał, zaznaczamy, że nie ma już czasu na pytania oficjalne do rzecznika prezydenta. Tym bardziej, że część informacji rzucająca światło na opisywane tematy do nas samych dotarła późno. Zresztą praca rzecznika – Radosława Plandowskiego – w tej materii polega na odwlekaniu odpowiedzi, odsyłaniu informacji niepełnej lub też na zupełnym braku odzewu. Przykład? Materiał o prezydencie Stefaniuku w roli szofera w Leśnej Podlaskiej. Do dziś nie mamy żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Jeśli natomiast Urząd Miasta i prezydent Dariusz Stefaniuk będą chcieli na publikowane przez nas informacje zabrać głos – będziemy na to otwarci. Ale! W pierwszej kolejności oczekujemy oficjalnych przeprosin Dariusza Stefaniuka we wszystkich mediach lokalnych Białej Podlaskiej, za potraktowanie nas jak amatorów a nie jako portal informacyjny. Pan Stefaniuk zna sprawę i większych wyjaśnień z naszej strony nie potrzebuje. Stwierdzamy jednocześnie, że tylko na tej podstawie możliwe będzie podjęcie pełnoprawnego dialogu.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska miasto / Urząd Miasta Biała Podlaska / Dariusz Stefaniuk
zdjęcia i materiały: nadesłane przez czytelników – dane do wiadomości Redakcji Radio Biper
tekst i opracowanie: Mariusz Maksymiuk

 

17 komentarzy

 • bialczanin

  żalosny artykul 🙂
  i jeszcze ten personalny zwrot do Pana prezydenta na koniec…:P

 • Pingback: Katolicki głos w Twoim domu. Biała Podlaska: Miasto jako prywatny folwark Dariusza Stefaniuka? – Rozmowy niedokończone

 • szuba

  Te pisior Antenka Ci się obluzowała

 • Jan

  Tragedia, jesteście jednostronnymi mediami. Wybieracie presję na czytelniku , ja osobiście w tej chwili zaprzestaje czytania Waszej stronki

 • Darek F.

  Po poziomie, który przez lata wyznaczal poprzednik Andzej Czapski, prezydentura Dariusza Stefania to parodia urzędu. Prywata i despotyzm. Nie znam i trudno mi przekonywać do kontrkandydata, ale uważam, że gorszym być będzie trudno.

 • js

  Brawo Mariusz, bardzo dobry artykuł.

 • jjj

  A ja od siebie wreszcie dodam tyle Panie Stefaniuk jak Ci nie wstyd rodzinę tak wystawiać i Twoja w przeciwieństwie do mojej jest w komplecie a moja dzięki Tobie nie,a wystarczyło tylko wyrazić zgodę włodarza miasta gdzie po to czapkowalam wstyd hańba buta pycha i całe wiadro innych przymiotników zmieszanych z pomyjami na dziś do Twojej cenzurki dostawie jako wyborca

 • Bialczanin

  Jesteście naprawde słabi. Mariusz troche obiektywizmu. Kolejna strona do śmietnika

 • Była Bialczanka

  Mnie ogólnie polityka nie interesuje,ale faktem jest ze pamiętam czasy gdy prezydentem był Pan Czapski i nue było pieniędzy na zorganizowanie nocy Sylwestrowej w centrum miasta…..Wyłaczane były latarnie na ulicach,😂porównując tych dwóch kandydatów to teraz chocuaz widac ze cos sie dzieje w tym miescie,a jesli chodzi o wydawanie pieniedzy państwowych na cele prywatne to szczerze mowiac to nie jest jakas nowosc bo przeciez wszyscy tak robili i robią dalej nie tylko Stefaniuk….Imprezy partyjne ktore sa organizowane to niby z czyich pieniedzy idą?😂Partia sie swietnie bawi,impreza pełną parą,a ten kto na to płaci siedzi w domu bo na takie imprezy go nie stac🤔

 • Piotr

  Z Pani komentarza wynika, że jako mieszkańcy Białej, czy też jako całe społeczeństwo winniśmy godzić się na wykorzystywanie majątku publicznego (czyli naszego wspólnego) do celów prywatnych przez włodarzy 😀. Brzmi to kuriozalnie. Właśnie w tym leży problem, że się godzimy na takie traktowanie. Nawet jeżeli artykuł uderza w Stefaniuka, ale od tego jest właśnie Mariusz, ma piętnować takie przypadki, niezależnie z jakiej opcji jest władza. Gdyby Stefaniuk był myślący to by zaprzestał wykorzystywać auto służbowe do celów prywatnych, co z resztą robi nagminnie (zakupy, dzieci do przedszkola, znicze na cmentarz itp.), a tym samym drwi z nas (mieszkańców miasta). Pokazując kim naprawdę jest i w jakim ma nas poważaniu. Samochód służbowy może wykorzystywać w ramach wykonywanych zadań publicznych, a zakupy w Bricomanie takim zadaniem nie są 😀 Podsumowując Darek ostatnimy czasy wali, z nami mieszkańcami, ostro w trombę. Kontrkandydat może orłem ni jest, ale chyba czas odpocząć od Darka. Pozdrawiam

 • Ja

  …pojedyńcze, niezaradne jednostki, mają większe szanse na przeżycie łącząc się w stado. Dominujący samiec, po wygranej walce o samicę i po wielu intensywnych kopulacjach (wyborca), pozwala innym samcom na korzystanie z dobrodziejst wynikających z przynależności, tj: pokarm ( czytaj koryto) i kopulacja ( czytaj dymanie wyborcy)…. czytała K. Czubówna

 • AK

  Smutne ale taka jest ludzka natura, upatrzyliście sobie ofiarę i jeździcie jak po burej suce! Nie widzę nic krytycznego z waszej strona na kontrkandydata? A co on jest współczesny święty, nieskazitelny? I wy się kreujecie się na obiektywne media?

 • Gregor ma zaciesz

  Witam serdecznie z braku wyksztalcenia i funduszy sa takie klawe gazetki aby ludziom namieszac w glowach standarty z Zatoki Czerwonych Swin rzecz prosta . Zastanawiam sie co Pan Pani i jak wykonujecie swoje obowiazki mysle ze wiele tematow jest nie poprawne ale co nam wolno he ,na marginesie nalezy miec papier i zlozyc wniosek badz pozew do sadu na ta chwile kultura za GSS-em i siku robi po tanim winie pozdrawiam !!!

 • Mieszkaniwc

  Czy artykuł krytykujacy lata rządów prezydenta ma zachęcać do głosowania na jego wieloletniego zastępcę? Rządzili wspólnie 4 lata.

 • Marek

  Stronniczy bełkot. Popieram pan Stefaniuka w wyborach. Pan Czapski to wstydu nie ma by ponownie pchać się do koryta.

 • Jenifer lider

  Rzekomo mieszkańcy Białej Podlaskiej wybrali nowego prezydenta i nową władzę.Nowy -Stary Pan prezydent podejmuje kroki w celu rozliczenia Pana Stefaniuka .Bardzo piękna IDEA ,tylko należy tu zauważyć , że rozliczając Pana Stafaniuka rozlicza sam SIEBIE , bo jakby nie było przez ostanie 4 lata współrządził z byłym prezydentem na każdym poziomie , więc jest Współodpowiedzialny zarówno za tafne i nie trafne inwestycje i decyzje.Najlepszym rozwiązaniem jest rozliczyć tych dwóch panów a na stanowisko prezydenta wybrać osobę z doświadczeniem i czystą kartą Suwerenną , niepowiązaną z rzadną frakcją polityczną .J.L

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *