Cud prezydenta Stefaniuka! Tenor Witold Matulka w końcu “śpiewa”. Oświadczenie Litwiniuka

Kolejny atak na Michała Litwiniuka. Tym razem ze strony Witolda Matulki. Tenor, aktor, propagator twórczości Bogusława Kaczyńskiego dał się wmieszać w wielką politykę. Wysłał mediom przychylnym Dariuszowi Stefaniukowi oświadczenie. Te puściły je w świat. Matulka zarzucił kandydatowi na prezydenta Michałowi Litwiniukowi próby korupcyjne. Smaczku sprawie dodaje fakt, że oświadczenie rozsyła nie sam zainteresowany ale służby prasowe Urzędu Miasta Biała Podlaska.

 

Oświadczenie Michała Litwiniuka
Jeszcze jako zastępca Prezydenta odpowiedzialny za edukację i sprawy społeczne, w tym kulturę, miałem przyjemność współpracować z Panem Witoldem Matulką, którego doświadczenie sceniczne cenię.

Jeszcze w okresie, gdy pełniłem swoją funkcję, już 17 sierpnia 2018 r. Pan Witold Matulka zapraszał na Festiwal Dziedzictwa Narodowego jako jego dyrektor artystyczny. To ciekawe, że miałbym go „przekupić” stanowiskiem, które już posiadał.

Zastanawia fakt, że „oświadczenie” Pana W. Matulki zostało przekazane bialskim mediom w godzinach pracy urzędu przez Pana Radosława Płandowskiego, rzecznika prasowego Prezydenta miasta. Pracownicy Urzędu Miasta łącznie z Prezydentem od ponad miesiąca prowadzą agitację wyborczą, w dni robocze – to brak odpowiedzialności i rozrzutność ze strony obecnego włodarza naszego miasta. Zamiast pracować na rzecz mieszkańców rozdaje on kawę, balony, puste torby i obietnice bez pokrycia.

 

Komentarz Mariusz Maksymiuk – Radio Biper
W momencie gdy wybory prezydenckie wygra Michał Litwiniuk, powinno nastąpić zakończenie brudnej kampanii i brudnego stylu sprawowania władzy przez obecnego prezydenta Stefaniuka.
Prezydent Michał Litwiniuk powinien rozliczyć ludzi – pracowników Urzędu Miasta – szczególnie tych “swoich”, wprowadzonych do Urzędu Miasta przez Dariusza Stefaniuka.

Nie może być tak, że pracownicy na etacie opłacanym przez miasto prowadzą kampanię wyborczą swojego szefa. Skąd to wiadomo? A właśnie stąd, że oświadczenie Witolda Matulki rozsyłane jest przez Radosława Plandowskiego, Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej. Oczywiście do redakcji Radio Biper oświadczenie to nie dotarło do tej pory. Może to i lepiej. Zasadą u nas jest nie publikowanie śmieci.

Zagubił się w tym momencie sam Witold Matulka. Szkoda go. Dał się wplątać w błoto kampanii wyborczej. Skoro milczał – jak sam wyznaje – a teraz bozia dała mu głos – niektórzy twierdzą, że w sumie po raz pierwszy od momentu gdy go słyszymy – to już sam proces przesłania oświadczenia mediom jest zatrważająco zastanawiający. Nie rozsyła je sam ale przesyłał “agencji prasowej – Plandowski & Stefaniuk”

Faktem jest, że oświadczenie Matulki to jedynie atak wyborczy nie poparty żadnymi wiarygodnymi stwierdzeniami. Riposta Litwiniuka załatwia sprawę.

 

materiał: Michał Litwiniuk kandydat na prezydenta miasta Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska miasto / Michał Litwiniuk
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

5 komentarzy

 • Kinia

  Pan Michał nie jest mściwy, nie będzie rozliczał urzędników z tego co kazał im robić DS.
  Trzymam kciuki za Pana Michała i ja i cała moja rodzina oraz sąsiedzi idą 4-go listopada głosować na Michała Litwiniuka.
  Dość władzy senatora z pomorza. dość igrzysk.

 • OLO

  Komunikat prasowy z dnia 01.11.2018 “agencji prasowej – Plandowski & Stefaniuk”:
  “Litwiniuk chodzi po cmentarzu i gasi znicze”.

 • .m.

  Żałosne zagrywki p. Stefaniuka są śmiechu warte. Dziwię się ludziom co jeszcze jemu wierzą. Trudne sprawy to przy nim pikuś!

 • hendryk

  Fatalną kampanię wyborczą odchodzącego na szczęście prezydenta miasta moim zdaniem powinien rozruszać zespół BESTIALSKI RZEŹNIK z piosenką pt. NAPIERDALAJ; Solista przyczaił się i nie wspiera?! Panie Plandowski! na pl. Wolności z nim, niechaj zaryczy te swoje : napierdalaj….

 • zomik

  Brawo Max za zachowanie obiektywizmu w całej kampanii i profesjonalizmu w przekazywaniu informacji na tym portalu. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *