Reklama

Małaszewicze: Cztery w jednym. Stypendia, dzień edukacji, patron i dęby (galeria)

Takiego wydarzenia w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach najstarsi górale – kolejarze nie pamiętają. Wczoraj, 15 października, w obecności starosty bialskiego Mariusza Filipiuka i asyście gospodarza, dyrektora szkoły – Roberta Wieczorka miało miejsce: wręczenie stypendiów starosty, wręczenie nagród pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dzień patrona, ślubowanie klas pierwszych i zasadzenie Dębów Wolności.

Stypendyści Starosty Bialskiego w małaszewickiej szkole: (liceum ogólnokształcące i technikum):
Mateusz Wasiluk, Anna Szewczuk, Julia Klamerek, Paweł Bosacki, Paulina Werszko, Kacper Grzęda, Paulina Wójcik, Dawid Chiluk, Wiktoria Bielewiec, Barbara Pucer, Jakub Gromada, Patryk Konstanty, Julita Głuchowska, Mateusz Szczepaniuk, Dominika Semeniuk, Agnieszka Sobieszuk, Piotr Sobol, Mariusz Kowaluk, Wiesława Szpura, Michał Dąbrowski, Marta Harasimiuk, Luiza Leszcz, Jakub Michalczuk, Natalia Wieczasek, Marlena Własiuk.

Lista nagrodzonych nauczycieli i pracowników administracji:
nauczyciele: Jolanta Wałach, Mariusz Rydz, Jadwiga Wasiluk, Joanna Bandzerewicz, Katarzyna Caban, Tomasz Kuć, Ewa Stepaniuk, Helena Głowacka.
pracownicy administracji: Bogusława Karmasz, Katarzyna Domańska, Magdalena Sucharzewska.

Przedstawiciele klas pierwszych dokonali ślubowania na sztandar szkoły. A przedstawiciele kończącego w tym roku szkolnym funkcjonowanie Gimnazjum, funkcjonującego liceum i nabierającego ponownie wiatr w żagle technikum w obecności dyrekcji i starosty zasadzili Dęby Wolności, upamiętniające jednocześnie trzy typy funkcjonujących jeszcze w małaszewickim zespole szkół.

To był dobry rok, zakończony dobrym naborem. W nowy rok szkolny wchodzimy z optymizmem i oczekiwaniami dalszego rozwoju szkoły w tym co najważniejsze – dalszego zwiększenia liczby uczniów. Mieliśmy dziewięćdziesiąt podań o przyjęcie do szkoły na rok 2018/2019. Udało się nam zainteresować około 70 osób które zostały naszymi uczniami. To dwa oddziały pierwsze. Wznowiliśmy kształcenie na automatyce kolejowej a furorę robi też kierunek logistyka i praca na terminalach. To jednocześnie nasza odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku pracy. – mówi dyrektor Robert Wieczorek.

To jedna z najlepszych szkół w Powiecie Bialskim. Słowa uznania które dziś skierowałem pod adresem dyrekcji, pracowników, uczniów ale i rodziców są szczere. Z roku na rok przybywa tu stypendystów. Do placówki prowadzonej przez Powiat Bialski trafiają uczniowie z terenu kilku powiatów a nawet z sąsiedniego województwa mazowieckiego. To dla nas inwestycja w kształcenie młodego pokolenia ale i w promocję powiatu. Młodzi ludzie tu wykształceni trafiają do firm w całej Polsce. – mówi starosta Mariusz Filipiuk.

 

 

materiał: Radio Biper Terespol
temat: Powiat Bialski / Terespol gmina / Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama