Międzyrzec Podlaski: Warsztaty z dziennikarstwa dla uczniów ZST (galeria)

W dniu dzisiejszym tj. 9 października w Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się warsztaty dziennikarstwa przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim oraz naszą redakcję Radio Biper. Czterdziestu uczniów, przez ponad godzinę poznawało tajniki dziennikarstwa i pracy w lokalnych mediach. 

W świat dziennikarstwa uczniów wprowadził doradca zawodowy Katarzyna Mieńko oraz nasza redakcja Radio Biper w składzie: Mariusz Maksymiuk, Jakub Sowa oraz Kacper Dudziuk. Najbardziej doświadczony z czwórki Mariusz opowiedział ogólnie o pracy w tym zawodzie, z czym się ona wiążę i na czym polega. W drugiej części redaktor Jakub Sowa podzielił się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami w pracy na portalu Radio Biper. Opowiedział o prowadzeniu strony internetowej oraz przekazał garść praktycznych porad dotyczących pisania i publikacji artykułów oraz pracy jako reporter. Trzecia część poprowadzona przez Kacpra Dudziuka dotyczyła pracy z kamerą. Uczestnicy dowiedzieli się o sprzęcie jaki używa się podczas pracy oraz o tym, jak wygląda nagrywanie reportażu i wywiadu. Chętni mogli spróbować swoich sił przed i za kamerą w inscenizowanym wywiadzie. Warto wspomnieć, że wśród uczniów były osoby, które od paru lat amatorsko nagrywają filmy. Miejmy nadzieję, że warsztaty zachęciły ich do kontynuowania nauki w tej dziedzinie i rozwijania swoich talentów twórczych, a być może w przyszłości staną się ich zawodem.

Po zajęciach młodzież podziękowała nam wielkimi brawami za przeprowadzone warsztaty. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy się podzielić naszą wiedza, dziękujemy serdecznie za współpracę.

 


materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst: Radio Biper / Katarzyna Mieńko
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa / Mariusz Maksymiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *