Dokudów: Woda już płynie. Otwarto wodociąg (galeria)

Niebawem film z wydarzenia. Dziś parę słów i zdjęć z niedzieli, 7 października. W Dokudowie I i Dokudowie II w gminie Biała Podlaska otwarto oficjalnie wybudowany kosztem 1,5 mln zł wodociąg. To 16 kilometrów nitki z prawie 80 przyłączami. Tym samy w Gminie Biała Podlaska jest już ok 190 km wodociągów i 2.400 domów podłączonych pod rurę z bieżącą wodą.

W obecności wójta Wiesława Panasiuka, radnego powiatowego Czesława Pikacza, zastępcy wójta Adam Olesiejuka, sekretarz gminy Grażyny Majewskiej, radnej Danuty Paluch, sołtysów, radnych, mieszkańców Dokudowa i zespołu Lewkowianie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i strażacy mogli udowodnić, że w hydrantach płynie tak długo oczekiwana w Dokudowie woda. Inwestycję poświęcił proboszcz miejscowej parafii.

To nie są tereny zapomniane. Tak niektórzy sugerują. Mamy w Gminie dokładnie opracowany plan, wiemy co, kiedy i gdzie budować i wykonywać aby naszym mieszkańcom żyło się wygodniej i lepiej. Dziś wodociąg w Dokudowie. Kolejny przez nas planowany to budowa wodociągu w Wólce Plebańskiej. Tam mieszkańcy chcieli mieć najpierw drogi. Dostali je. Przyszła pora na budowę wodociągu. Warto dodać, że w Dokudowie powstały też przydomowe oczyszczalnie. Taki był wymóg projektu. Tym samy to 35 miejscowość w Gminie Biała Podlaska w której znajduje się wodociąg. Zostało nam 9 miejscowości do których wodę doprowadzić musimy. Zrobimy to. – podkreśla wójt Wiesław Panasiuk.

Woda w dokudowskim wodociągu płynie z ujęć Gminy Łomazy. Po rozmowach z wójtem Jerzym Czyżewskim udało się wójtowi Wiesławowi Panasiukowi zabezpieczyć odpowiedniej jakości i pod odpowiednim ciśnieniem wodę. Już wcześniej, w Ortelu Książęcym wodociąg pobudowano też dzięki dobrej współpracy z wójtem Piszczaca Kamilem Kożuchowskim, tam woda płynie z ujęć piszczackich.

Ten rok jest bogaty w inwestycje infrastrukturalne wodociągowo – kanalizacyjne w Gminie Biała Podlaska. Oprócz Dokudowa gdzie prace już zakończono, trwają prace przy budowie kanalizacji w Grabanowie. Uzupełniające nitki wod-kan otrzymała też Czosnówka. Jakie tematy budowlane znajdą się w budżecie gminy na 2019 rok? Prace nad budżetem już trwają.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska gmina / Dokudów / sieć wodociągów
tekst i zdjęcia: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *