Język Cervantesa w II L.O. im. E.Plater

Język hiszpański to Meksyk, Urugwaj, Kuba, Peru, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Baleary….. To tango argentyńskie, wywołująca uśmiech kubańska cha-cha, oszałamiająca Frida Kahlo, „Sto lat samotności” kolumbijskiego pisarza Gabriela Garcii Marqueza, peruwiański noblista Mario Vargas Llosa, meksykańskie święto Dia de los Muertos, jeden z 7 cudów świata Machu Picchu, guacamole, tortilla, poncho, bongosy….

Język hiszpański to niekończąca się podróż…..

Hiszpański jest językiem używanym przez 450 milionów ludzi, dla których jest językiem ojczystym. Jest językiem oficjalnym w 21 państwach, począwszy od Hiszpanii, poprzez 19 krajów Ameryki Łacińskiej aż po Gwineę Równikową. Hiszpański jest już drugim najczęściej używanym językiem w świecie biznesu oraz w Internecie. Zainteresowanie nauką tego języka rozwija się równolegle do wzrostu jego znaczenia na świecie.
II Liceum Ogólnokształcącego im. E.Plater, stawiając na rozwój i wysoką jakość edukacyjną, wprowadziło język hiszpański do oferty szkoły w roku 2018/2019. Uczniowie klasy I B i I F od września 2018 mają możliwość wyruszenia w tę podróż tak bogatą kulturowo i możliwość rozwijania umiejętności językowych niezbędnych do zdania egzaminu maturalnego z tego języka za trzy lata. Warto dodać, że w klasie I F wprowadzona została również historia sztuki. Wybierając tę klasę, uczniowie, jak sami mówią „stawiają na oryginalność, kreatywność, rozwój językowy i artystyczny”.

Widać, że liceum doskonale wpisało się w zainteresowania młodzieży, ponieważ nauka tego języka cieszy się ogromną popularnością. Zapytaliśmy uczniów klasy I F :

„Dlaczego wybrali j.hiszpański w Platerce ?„


materiał: II L.O. im. E.Plater
tekst : Marta Chwalczuk-Wrzosek nauczycielka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *