Ogłoszenie

Reklama

AZS – AWF Biała Podlaska: Dwa centymetry do złota na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bełchatowie

W miniony weekend Bełchatów stał się stolicą polskiej lekkiej atletyki w kategorii U16, czyli młodzieży w wieku do 15 lat. W Mistrzostwach Polski Młodzików po bardzo długim okresie nieobecności w tych zawodach, Klub Sportowy AZS – AWF Biała Podlaska był znowu widoczny. 
Jego barwy reprezentował Jacek Gryta startujący z powodzeniem zarówno w skoku w dal, jak i w sprincie. W tej pierwszej konkurencji poszedł w ślady swojego starszego kolegi – 19-letniego Piotrka Tarkowskiego, który w Mistrzostwach Polski Seniorów przebojem wskoczył na podium zdobywając srebrny medal z wynikiem 7.80m.

Jacek od pierwszej kolejki skoków zapewnił sobie miejsce w wąskim, 8-osobowym finale. W szóstej, ostatniej próbie pofrunął na odległość 6 metrów i 33 centymetrów o włos przegrywając ze zdecydowanym faworytem tej konkurencji – Cezarym Wilkiem z LLKS Pomorzem Stargard. Na starcie stanęło 20 skoczków w dal z całej Polski.
Dzień wcześniej Jacek startował w biegach eliminacyjnych na 100m. Do wąskiego finału z 4 serii awansowali tylko ich zwycięzcy plus zawodnicy z najlepszymi czasami. Tym razem Jackowi zabrakło trochę szczęścia. Nie dość, że biegał w serii z późniejszym zwycięzcą stumetrówki Hubertem Kozelanem z LKS Maratonu Turek, to jeszcze w III serii sprzyjający sprinterom wiatr na chwilę osłabł (1,4m/sek.), by w pozostałych trzech wiać z prędkością powyżej 3m/sek. W rezultacie Jacek zajął ostatecznie 13 miejsce w klasyfikacji generalnej (24 startujących) z wynikiem 11.51sek.

Drugi z reprezentantów bialskiego klubu – skoczek wzwyż Piotrek Jaroszkiewicz przegrał z chorobą, która uniemożliwiła mu udział w eliminacjach makroregionalnych. Mimo zgłoszenia do mistrzostw w ramach limitu wojewódzkiego, nie uzyskał zgody na start ( jak kilkunastu innych lekkoatletów). Pocieszeniem jest to, że Piotrek ma dopiero 14 lat i w przyszłym roku będzie jeszcze młodzikiem.

Startem w Mistrzostwach Polski Młodzików lekkoatleci z bialskiego Klubu Sportowego AZS – AWF zamknęli bogaty sezon startowy zdobywając 5 medali na Mistrzostwach Polski.


materiał: AZS – AWF Biała Podlaska
tekst / zdjęcia: T. Makaruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama