Małaszewicze: Baza Paliw przejmie 111 metrów drogi powiatowej

Podczas XLIX sesji Rady Powiatu, w dniu 21 września 2018 r. radni podjęli decyzję o pozbawieniu kolejnej drogi w Zarządzie Dróg Powiatowych rangi drogi powiatowej. Mowa o 111 metrach drogi prowadzącej do Baz Paliw CPN w Małaszewiczach. Droga ta stanie się drogą wewnętrzną firmy PERN S.A.. Po przekazanej podczas wcześniejszej sesji całej trasy od Koroszczyna do Zastawka dla Gminy Terespol jest to kolejna decyzja o pozbawieniu rangi drogi powiatowej na terenie gminy.

Przekazana droga w zasobach Zarządu Dróg Powiatowych figurowała pod numerem 1132L. To 111 metrów łącznika od byłej już powiatówki 1047L, wspomnianej wyżej trasy Koroszczyn – Kobylany – Zastawek, do baz CPN w Małaszewiczach.

Droga została wyłączona jednocześnie z kategorii dróg publicznych i zaliczona do kategorii dróg wewnętrznych.

Droga ta od samego początku nie spełniała podstawowych kryteriów dróg powiatowych. Do takich dróg zalicza się bowiem drogi inne niż krajowe i wojewódzkie, stanowiące połączenia miast będących siedzibami powiatów z siedzibami gmin i siedzib gmin między sobą.

Tymczasem droga ta łączy trasę Koroszczyn – Kobylany – Zastawek jako dojazd do bramy Bazy Paliw nr 22 w Małaszewiczach firmy PERN S.A. Cała droga długości 111 mb posiada nawierzchnię z kostki brukowej.

Skierowano do Wójta Gminy Terespol pismo z propozycją przekwalifikowania ww. drogi na drogę gminną. Wójt negatywnie odniósł się do tej propozycji sugerując jednocześnie, że droga winna być drogą zakładową obsługiwaną i utrzymaną przez Bazę Paliw nr 22 w Małaszewiczach.

Droga po przekwalifikowaniu, pozbawieniu jej rangi drogi powiatowej i opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego z dniem 1 stycznia 2019 zostanie przekazana jako droga wewnętrzna firmie PERN S.A..

 

materiał: Radio Biper Terespol
temat: Powiat Bialski / Terespol gmina
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *