Reklama

Sokotuchy z bialskiego GOK-u zdobyły Szczecin!

Początek września okazał się bardzo pracowity, a zarazem bardzo owocny dla zespołu Sokotuchy z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. W dniach 6-9 września zespół uczestniczył w IV edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej, który obfitował w tę bardziej tradycyjną odsłonę muzyki ludowej.

Ideą przyświecającą działalności zespołu jest kultywowanie tradycji śpiewaczej regionu Południowego Podlasia. Dlatego też przeważającą część repertuaru stanowią pieśni obrzędowe i powszechne w języku gwarowym, zwanym językiem „prostym” albo „chachłackim”.

Te oto pieśni w języku gwarowym zwróciły uwagę jurorów, dzięki czemu Sokotuchy znalazły się w gronie laureatów IV edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych, zdobywając II miejsce. Wystąpiły na scenie Filharmonii w koncercie finałowym pośród wspaniałych artystów ludowych z całej Polski.

materiał: Sokotuchy GOK Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska gmina / Sokotuchy GOK Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Sokotuchy GOK Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Grabanów: Rekordowa inwestycja oddana kierowcom i mieszkańcom (galeria)

Rekordowa pod wieloma względami: najdroższa, najdłuższa, największy zakres wykonanych prac, komunikacja dla trzech jednostek terytorialnych. Tak w skrócie można opisać oddaną do użytku mieszkańcom i kierowcom prawie 14 kilometrów przebudowanej trasy z Białej Podlaskiej przez Grabanów do Rokitna. Niebawem film z wydarzenia, dziś obszerny opis i fotorelacja. Zapraszamy!

Czytaj więcej »

Reklama