Reklama

Sokotuchy z bialskiego GOK-u zdobyły Szczecin!

Początek września okazał się bardzo pracowity, a zarazem bardzo owocny dla zespołu Sokotuchy z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. W dniach 6-9 września zespół uczestniczył w IV edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej, który obfitował w tę bardziej tradycyjną odsłonę muzyki ludowej.

Ideą przyświecającą działalności zespołu jest kultywowanie tradycji śpiewaczej regionu Południowego Podlasia. Dlatego też przeważającą część repertuaru stanowią pieśni obrzędowe i powszechne w języku gwarowym, zwanym językiem „prostym” albo „chachłackim”.

Te oto pieśni w języku gwarowym zwróciły uwagę jurorów, dzięki czemu Sokotuchy znalazły się w gronie laureatów IV edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych, zdobywając II miejsce. Wystąpiły na scenie Filharmonii w koncercie finałowym pośród wspaniałych artystów ludowych z całej Polski.

materiał: Sokotuchy GOK Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska gmina / Sokotuchy GOK Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Sokotuchy GOK Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Plan Junckera dodał Europie sił

Do 2022 r. unijny rynek pracy wzbogaci się o 1,7 mln miejsc pracy, a PKB Unii wzrośnie o 1,8 proc. – tak efekty planu inwestycyjnego dla Europu po 4 latach jego funkcjonowania podsumowuje szef Komisji Europejskiej Jaen-Claude Juncker. Polska jest w grupie tych krajów członkowskich, które wykorzystały najwięcej środków na inwestycje w stosunku do swojego produktu krajowego brutto.

Czytaj więcej »

Rakowiska: Gminny Dzień Edukacji (galeria)

Gmina Biała Podlaska Uroczyście świętowano 16 października Gminny Dzień Edukacji. Przygotowano go w Przedszkolu Samorządowym w Rakowiskach. Nadarzyła się okazja, by nagrodzić wyróżniających się nauczycieli. Wykształcenie jest najcenniejszym i bez wątpienia najtrwalszym podarunkiem, jaki można przekazać dziecku w szkole.

Czytaj więcej »

Reklama