Reklama

Radzyń Podlaski: Umowa na dofinansowanie jakości świadczonych usług medycznych w SPZOZ podpisana (galeria)

Dzisiaj tj. 13 września w Szpitalu Powiatowym w Radzyniu Podlaskim odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim”. Ze strony samorządu województwa umowę podpisywał marszałek Sławomir Sosnowski.

Projekt pt:” Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim” kosztować będzie 1 294 262, 94 zł, z czego dofinansowana kwota to: 1 100 123, 49 zł.

Celem projektu jest podniesienie jakości i dostępności do usług realizowanych w ramach AOS. Cel główny zostanie osiągnięty przez realizację celów szczegółowych, które obejmują wsparcie infrastruktury ochrony zdrowia przyczyniające się do poprawy jakości usług i zmniejszenie dysproporcji terytorialnych poprzez poprawę procesu leczenia w zakresie m.in. chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, badań endoskopowych, – wykonywanie zabiegów w trybie ambulatoryjnym, – krótszy czas oczekiwania na zabieg, – brak konieczności hospitalizacji, – szybszy powrót do pełnej sprawności.

Projekt przewiduje działania w zakresie reorganizacji i restrukturyzacji wewnątrz podmiotów leczniczych, w celu maksymalizacji wykorzystania infrastruktury. (Doposażenie p.endoskopowej pozwoli na wykonywanie większej ilości badań w trybie ambulatoryjnym, oraz ekonomiczniejsze wykorzystywania posiadanego obecnie sprzętu.) Projekt przewiduje rozwiązania przyczyniające się do skrócenia czasu oczekiwania na świadczenia zdrowotne. (pracownia endoskopowa w związku ze skróceniem czasu mycia i dezynfekcji, będzie mogła efektywniej wykorzystywać czas pracy, ponadto zwiększenie il. gastroskopów i kolonoskopów pozwoli uniknąć przestojów z powodu awarii sprzętu. Dodatkowo wyposażenie poradni ortopedycznej w USG pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na badanie USG oraz zmniejszy ilość wizyt pacjenta koniecznych do wykonania diagnostyki). Projekt zakłada przeniesienie świadczeń opieki zdrowotnej z poziomu lecznictwa szpitalnego na rzecz AOS. SPZOZ w Radzyniu Podl. zapewnia dostęp do wszystkich form opieki rehabilitacyjnej tj. ambulatoryjnej, dziennej i stacjonarnej. Większość pacjentów korzystających z leczenia w poradni ortopedycznej w następnym etapie korzysta z rehabilitacji.

Wkrótce nasz reportaż filmowy z konferencji.


materiał: sąsiedzi / Radzyń Podlaski
tekst: Beata Górka, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama