Reklama

Piszczac: Piknik w Połoskach Starych (galeria)

Z inicjatyw Sołtys Iwony Świerkowskiej w Połoskach Starych w niedzielę 9 września 2018 roku odbył się piknik integracyjny. Przy sołeckiej altanie licznie przybyli mieszkańcy tej miejscowości i gminy Piszczac aktywnie spędzili popołudnie.

Na początku po przywitaniu Pani Sołtys podziękowała za wsparcie imprezy i życzyła wszystkim udanej zabawy. Wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski wyraził zadowolenie z pierwszego takiego spotkania mieszkańców w tym sołectwie. Zachęcał do dalszej aktywności oraz rozwoju inicjatyw.

Dzieci miały możliwość skorzystania z dmuchanej zjeżdżalni udostępnionej przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piszczac i Pawła Stefaniuka. Ochotnicza Straż Pożarna z Piszczaca zadbała o możliwość poznania wozu strażackiego wraz z osprzętowaniem.
Najmłodsi mieli okazje także założyć strażackie ubrania.

Ponadto strażacy zaprezentowali łączenie węży i opowiedzieli o znaczeniu ćwiczeń, które przygotowują do akcji pożarniczych. Dzieci i dorośli chętnie grali w średniowieczną grę KUBB, która bardzo wciągnęła do rywalizacji.

Zabawa trwała do zmroku. Pociechy otrzymały lody i odblaski od Wójta. Zaangażowani mieszkańcy Połosek Starych przygotowali poczęstunek z grilla dla uczestników tego wydarzenia.


materiał: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu
tekst zdjęcia: Łukasz Węda Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama