Reklama

Kryminałki: Przywłaszczył prawie 80 tysięcy złotych pochodzących z utargu

Wczoraj bialscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej podejrzewanego o przywłaszczenie prawie 80 tysięcy złotych. Mężczyzna zdefraudował pieniądze firmy, w której pracował od zaledwie kilku miesięcy. 32-latek został już zwolniony z pracy. Teraz poniesie także konsekwencje karne.

W poniedziałek funkcjonariusze z Białej Podlaskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że pracownik jednej z bialskich firm przywłaszczył utarg pochodzący ze sprzedaży węgla. Jako kierowca samochodu dostarczał towar do klientów, od których pobierał pieniądze. Zamiast przekazywać gotówkę do kasy firmy, wydawał ją na swoje potrzeby. W ten sposób w ciągu kilku miesięcy przywłaszczył blisko 80 tysięcy złotych.

Wczoraj doszło do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Dzisiaj będą wykonywane z nim czynności procesowe. Oprócz przywłaszczenia mężczyzna odpowie także za oszustwo. Policjantom udało się ustalić, że zaraz po rozpoczęciu pracy 32-latek sprzedał swojemu pracodawcy samochód marki BMW, którym nie mógł swobodnie dysponować, ponieważ pojazd był obciążony zastawem bankowym. Mężczyzna zataił tą informację przed szefem, a żeby jego oszustwo nie wyszło na jaw, wyrwał z karty pojazdu kilka kartek z wpisami bankowymi. W ten sposób wzbogacił się o 55 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama