Reklama

Kraj: Wielka demonstracja w obronie zwierząt 13 września w Warszawie

Prawo i Sprawiedliwość chce się wycofać z części zapisów projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, m.in. z zakazu hodowli zwierząt na futro, uboju rytualnego, trzymania psów na łańcuchach, pseudohodowli czy występów zwierząt w cyrkach. Politycy chcą okroić nowe prawo o najważniejsze zapisy.

Zwierzęta nie mają głosu, dlatego to ludzie muszą być ich głosem. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na dręczenie zwierząt w Polsce. “Nie możemy się poddać, kiedy chodzi o życie i dobro milionów zwierząt rocznie. Wielka demonstracja to nasza ostatnia szansa, aby wywalczyć tak ważne i przełomowe sprawy jak zakaz hodowli zwierząt na futro czy zakaz uboju rytualnego. To absolutnie kluczowe, aby było nas na proteście jak najwięcej, dlatego apelujemy do wszystkich miłośników zwierząt o obecność!”, mówi Karolina Skowron, dyrektorka corporate outreach z Fundacji Alberta Schweitzera.

Według adwokatki Karoliny Kuszlewicz „Obowiązkiem organów, które mają wpływ na tworzenie prawa, a zatem przede wszystkim parlamentu i rządu, jest podnoszenie standardów prawnej ochrony zwierząt w sposób, który wyeliminuje ich zbędne cierpienie. To nie jest kwestia, wobec której można się licytować politycznie, ponieważ to walka o pryncypia w XXI wieku. Jesteśmy odpowiedzialni za los zwierząt, również na poziomie prawnym.”

W Polsce rocznie zabija się 10 milionów zwierząt futerkowych skazując je niepotrzebnie na ogrom cierpienia i śmierć. Nie bądź obojętny, przyjdź i wyraź swój sprzeciw!

13 września (czwartek) godz. 17.00
Warszawa, Plac Trzech Krzyży, przemarsz pod Sejm 

***

Koalicja dla Zwierząt: Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, OTOZ Animals, Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane


materiał: Kraj
tekst / grafika: Fundacja Alberta Schweitzera

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Wypadek przy ulicy Sosnowej w Białej Podlaskiej

Piszczac: Konto społecznościowe założone z bezprawnym wykorzystaniem zdjęć pokrzywdzonej 19 letniej mieszkanki. // Woskrzenice Duże: Kradzież modułów elektronicznych z czterech ciągnikach siodłowych z terenu niestrzeżonego parkingu. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu telefonu komórkowego poprzez internet. // Biała Podlaska: Zatrzymano 28 latka z Małaszewicz, znaleziono przy nim woreczek z mefedronem. // Międzyrzec Podlaski: 33 letnia mieszkanka gminy Międzyrzec z 1,6 promilem alkoholu prowadziła auto. // Biała Podlaska: Wypadek przy Sosnowej. Pieszy potrącony w trakcie manewru omijania.

Czytaj więcej »

Premiera w Kinie Merkury!

Kino Merkury w Białej Podlaskiej zaprasza na premierę nowego filmu. Na ekranie od 22 listopada: Kraina Lodu II. Rezerwacje: 83 343 28 97 lub poprzez www.kinomerkury.pl.  

Czytaj więcej »

X Sesja Rady Miasta Biała Podlaska (zaproszenie)

Informujemy, że w dniu 25 listopada (poniedziałek) 2019 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w sali konferencyjnej nr 238, odbędzie się X sesja Rady Miasta Biała Podlaska. Radni pochylą się m.in. nad uchwałami dotyczącymi przekształceń bialskich szkół,  nad uchwałą dotyczącą przyjęcia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta, uchwałą w sprawie likwidacji Zespołu Żłobków Miejskich a także nad uchwałą w sprawie przyjęcia Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2019-2025. Pełny porządek obrad poniżej. 

Czytaj więcej »

Reklama