Reklama

II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego (zaproszenie)

O tym, że województwo lubelskie kulturą stoi przekonywać nikogo nie trzeba – ale rozmawiać warto! Dlatego zapraszamy Państwa na II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. 19 i 20 września w Centrum Spotkania Kultur wymienimy się doświadczeniami i opiniami. Porozmawiamy m. in. o muzyce, turystyce, czy obrzędowości, nie zabraknie także znakomitych gości! Wstęp wolny, obowiązuje jednak internetowa rejestracja.

Celem Kongresu jest zaoferowanie platformy wymiany doświadczeń dla pracowników sektora kultury, pasjonatów i animatorów kultury z regionu, a także umożliwienie im zdobycia inspiracji do dalszych działań poprzez uczestnictwo w dyskusjach i wykładach przygotowanych przez liderów i ekspertów branżowych.

Na początek….

Pierwszy dzień Kongresu rozpoczniemy wykładem inauguracyjnym, który wygłosi Jerzy Buzek. Po wykładzie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym. Wspólnie zastanowimy się, czy i w jaki sposób przeszłość, historia i tradycje wpływają na rozwój państw, społeczeństw i wspólnot. Atrakcją wieczoru będzie uroczysta Gala Kultury połączona z koncertem wybitnej sopranistki Ewy Vesin, której towarzyszyć będą muzycy Orkiestry im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Maestro Tadeusza Wicherka.

Muzyka, wzornictwo, turystyka – lubimy to!

W programie drugiego dnia Kongresu znajdą się cztery panele dyskusyjne oraz wykład gościa specjalnego. „Muzyka gra. Tradycje muzyczne, a współczesne kanony kulturowe” –  to propozycja pierwszej dyskusji panelowej, podczas której zastanowimy się m.in., jak czerpać inspiracje ze źródeł, a jednocześnie tworzyć muzykę, nie powielając schematów. W panelu „Wzornictwo ludowe – dobro narodowe” do dyskusji zaprosiliśmy praktyków reprezentujących różne środowiska aktywnie biorące udział w rozwoju współczesnej branży projektowej. Tematyka dyskusji w panelu „Obrzędowość na nowo” oscylować będzie wokół wykorzystania elementów obrzędowości w różnych przejawach życia społeczno-kulturalnego. Jak połączyć tradycje z  nowoczesnymi formami? O tym już niebawem! Kolejny panel to „Polska na pokaz”. Produkt turystyczny ma traktować o szeroko rozumianej promocji i turystyce, które coraz częściej postrzega się jako czynnik rozwoju regionalnego, przynoszącego wymierne korzyści zarówno gospodarce regionalnej, jak i lokalnej. Dyskusja ma zainspirować słuchaczy do poszukiwania własnej drogi do sukcesu oraz motywować do innego spojrzenia na nasz region, jego tradycje i walory.

Wydarzenie zrodziło się z inicjatywy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie przy współpracy z Centrum Spotkania Kultur i wsparciu Zarządu Województwa Lubelskiego.

Szczegółowy program i rejestracja

 


materiał: województwo
tekst / grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Styrzyniec: Pasowanie uczniów

Gmina Biała Podlaska Uroczysty moment przeżyli 16 października grupa 12 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu. Malcy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów.

Czytaj więcej »

Rakowiska: Gminny Dzień Edukacji (galeria)

Gmina Biała Podlaska Uroczyście świętowano 16 października Gminny Dzień Edukacji. Przygotowano go w Przedszkolu Samorządowym w Rakowiskach. Nadarzyła się okazja, by nagrodzić wyróżniających się nauczycieli. Wykształcenie jest najcenniejszym i bez wątpienia najtrwalszym podarunkiem, jaki można przekazać dziecku w szkole.

Czytaj więcej »

Reklama