Biała Podlaska: Kukiz’15 nie postawi na Andrzeja Czapskiego?

Dotarło do Redakcji Radio Biper oficjalne Oświadczenie Pełnomocnika Wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15 na województwo lubelskie posła dr. Jarosława Sachajko w sprawie kandydatów na radnych i prezydenta miasta Biała Podlaska jakie pojawiają się w mediach i prasie. Mowa o starcie w wyścigu o fotel prezydenta Białej Podlaskiej – Andrzeja Czapskiego. Byłego prezydenta lansuje radna Alicja Łagowska. Miałby wystartować w barwach komitetu Kukiz’15. Kukiz’15 jednak nie potwierdza tych doniesień.

 

Oświadczenie
W związku z informacjami jakie pojawiają się w mediach i prasie, pragniemy poinformować, że nie ustalono jeszcze składu list KWW Kukiz’15 w Białej Podlaskiej. Osoby które podają do publicznej wiadomości o rzekomym starcie w wyborach samorządowych z ramienia KWW Kukiz”15 robią to bez naszej zgody i bez oficjalnego potwierdzenia czy ich kandydatura została zatwierdzona.

W Białej Podlaskiej jak i w powiecie bialskim koordynatorzy z ramienia Kukiz’15 prowadzą rozmowy weryfikacyjne z kandydatami, którzy następnie po zweryfikowaniu i zatwierdzeniu zostaną oficjalnie wpisani na listy wyborcze jako kandydaci w wyborach samorządowych z ramienia KWW Kukiz’15.

Poseł dr Jarosław Sachajko, pełnomocnik wyborczy KWW Kukiz’15 na województwo lubelskie.

Zapytaliśmy Andrzeja Czapskiego co myśli o całej sytuacji: – Senator Grzegorz Bierecki i Dariusz Stefaniuk boją się mojego startu w wyborach samorządowych. Wiedzą, że tylko moja osoba jest wstanie zagrozić prezydentowi Stefaniukowi. Odbić Białą Podlaską z rąk tych dwóch panów. Mam ogromny żal z tego powodu. Bardzo chciałem i nadal chcę zaoferować swoją osobę mieszkańcom miasta. Biała Podlaska straciła czas. Lata 2014 – 2018 były czasem złym dla Białej Podlaskiej. Miasto straciło impet rozwoju i wzrostu. W momencie gdy pozostawimy miasto nadal w rękach tych ludzi będzie tylko gorzej. Żałuję i szkoda mi pracy jaką wykonaliśmy. Dorobek miasta i jego mieszkańców jest marnotrawiony.

Komentarz Mariusz Maksymiuk Radio Biper
Prawdopodobnie nikt nie postawi na byłego prezydenta w nadchodzących wyborach. Mimo, że podczas rozmów w kuluarach i z mieszkańcami miasta da się słyszeć dużo dobrych słów o byłym prezydencie i jego pracy samorządowej. Widać różnicę pomiędzy obecnym prezydentem a piastującym ten urząd Andrzejem Czapskim. Były prezydent miał doświadczenie, pomysły, charyzmę i był pracowity. Andrzej Czapski miał klasę w byciu politykiem. Na Dariuszu Stefaniuku zawiodło się wiele osób. Niczego wartościowego sobą nie pokazał. Okazał się zupełnie pozbawiony pomysłu na miasta. Brak długofalowej polityki rozwoju. To co jakimś cudem udało się obecnej ekipie wygląda na przypadkowe i szczęśliwe zrządzenie losu. Czy tak nadal ma wyglądać gospodarowanie w Białej Podlaskiej? Kto postawi się senatorowi Biereckiemu i jego protegowanemu? Na lidera wyrasta w tym momencie Michał Litwiniuk, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Nadal nie poznaliśmy też kandydata na urząd prezydenta miasta z ramienia Białej Samorządowej. Czy prezes Białej Samorządowej Bogusław Broniewicz zaproponuje swoją osobę? Czy Biała Samorządowa postawi jednak na Andrzeja Czapskiego, w sumie jest jako osoba członkiem stowarzyszenia. W ciągu najbliższych dni wszystko będzie już jasne. Szkoda natomiast i tego, że Kukiz’15 nie zobaczyliśmy wśród założycieli Koalicji Obywatelskiej w Białej Podlaskiej. Partia postanowi prawdopodobnie pójść do wyborów sama. Znając bialskie realia małe są szanse aby mogła wystawić własne listy kandydatów do Rady Miasta we wszystkich okręgach. Jeszcze mniejsze aby Kukiz’15 mógł też zaproponować mające silne poparcie społeczne nazwisko osoby w walce o fotel prezydencki. Czy Kukiz’15 z własnej woli skazuje się na pięcioletni niebyt w polityce samorządowej Białej Podlaskiej? Niezbadane są meandry polityki.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: KWW Kukiz’15 / Wybory Samorządowe
tekst: Adam Stalerzuk Kukiz’15 Biała Podlaska / Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Mariusz Maksymiuk

Jeden komentarz

  • jbk

    Szanowny Panie redaktorze teza że Litwiniuk wyrasta na lidera jest nie tylko nieprawdziwa a wręcz szkodliwa!Niepojęte jak można nie zauważyć że ta cała “akcja” z litwiniukem vel kenem to ustawka?Przecież to cyrk gdzie nie wiadomo tarzać się ze śmiechu czy pawia puścić!Różne układy były w Białej a nigdy czegoś takiego!Proszę wyjaśnić to jak będzie wyglądała ich współpraca w UM skoro będą się zwalczać w kampanii wyborczej?Czy może Litwiniuk w imię “zasad???”pierdyknie papierami i rzuci posadę.A swoją drogą to może dowiemy się kto jest autorem programu wyborczego KO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *