Drelów: Wakacyjny Rajd Rowerowy (galeria)

Gminne Centrum Kultury w Drelowie zaprosiło dziś (10 sierpnia) do wzięcia udziału w Wakacyjnym Rajdzie Rowerowy. Zbiórka miała miejsce przy siedzibie GCK. Szlak prowadził przez Drelów, Łózki, Kwasówkę, Horodek i powrót do Drelowa. W programie przewidziano: pogawędki tematyczne przy ciekawych obiektach oraz zabawy animacyjne. Rajd przeznaczony był dla wszystkich, od dzieci poprzez młodzieży aż po dorosłych. Dziś kilka słów i fotogaleria. Niebawem film!! Zapraszamy!!

Rowerzystów pożegnali przed startem życząc bezpiecznej drogi i udanej przygody wójt Piotr Kazimierski i dyrektor GCK Wiesława Zaremba.

Potem pierwsze skrzypce podczas wycieczki, w sumie to pierwsze “rowery” grały już animatorki z Gminnego Centrum Kultury. To panie z drelowskiej kultury poprowadziły uczestników rajdu rowerowego poprzez drogi i bezdroża Gminy Drelów.

Trasa urokliwa. Duża ilość mostów i mostków. Mijany Kanał Wieprz – Krzna, mijane pola kukurydzy, ścierniska i łąki. Po drodze kilka przystanków celem uzupełnienia płynów w organizmie i chwili oddechu.

Ciekawym był postój w Pereszczówce przy Krzyżu Pawluków. Tu zrealizowano serwis ubiegłorocznej skrytki Geocaching. Kolejny taki serwis, kolejnej skrytki czekał Horodku. Malownicza trasa już od Kwasówki wiodła drogami polnymi i łąkami. Czasami trzeba było przejechać przez czyjeś podwórko. Na zdjęciu spotkanie z gospodynią, Pania Jasią… przez jej podwórko prowadził szlak rowerowej przygody.

W Pereszczówce uczestnicy wycieczki wstąpili na moment do farmy zwierząt. Alpaki, jelenie, owce kameruńskie. Karmiono zwierzaki jabłkami. Na koniec była rozwiązywana krzyżówka rajdowa, o miejscach, które mijano i sprzęcie rowerowym. Z hasłem jakie rozwiązano w krzyżówce: “Rowerem przez gminę”.

Po powrocie pod Gminne Centrum Kultury w Drelowie na dzieci czekału słodkie podarunki, ale aby się móc nimi poczęstować należało je odnaleźć. Schowane przemyślnie zostały na placu piknikowym pod budynkiem GCK.

 

materiał: Radio Biper Drelów
temat: Drelów gmina / Gminne Centrum Kultury w Drelowie
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *