W Terespolu rusza kolejna inicjatywa kulturalna pn. “Hip- Hop ma się dobrze!” (zaproszenie)

Terespol nie zwalnia w inicjatywach kulturalnych skierowanych do mieszkańców miasta. Rusza nowy projekt pn. “Hip- Hop ma sie dobrze!”. Inicjatywa będzie związana z promowaniem kultury hip hop poprzez malowanie graffiti i warsztaty freestyle. Tematyką inicjatywy będzie historia Terespola.

Działania rozpoczną się w piątek 17 sierpnia otwartymi warsztatami malowania graffiti. Prowadzący warsztaty będzie uczył podopiecznych posługiwania się farbami w sprayu. Finalnie powstanie mini mural związany z historią miasta.

W sobotę 18 sierpnia rozpocznie malowanie muralu graffiti na ścianie przy zabytkowej Prochowni (lub innej ścianie na terenie miasta). Przyjadą tzw. ,,Writerzy” z całej Polski a
także z Brześcia na Białorusi. Malowanie muralu potrwa dwa dni. Udział w tworzeniu muralu wezmą także uczestnicy warsztatów. Wszystkim uczestnikom warsztatów i writerom zostaną zakupione zestawy farb. Będzie to kolejna edycja “Graffiti Jam” w Terespolu, która zapoczątkowana została dzięki udziałowi MOK w programie NCK DK+ Inicjatywy Lokalne 2014. W tym roku po raz pierwszy inicjatywa zostanie wzbogacona o warsztaty freestyle, czyli rymowania bez wcześniejszego przygotowania tekstu. Prowadzący warsztaty również będzie starał się oscylować wokół tematyki związanej z historią Terespola. warsztaty z cenionym raperem będą również otwarte dla chętnych.

Kontakt do koordynatorów projektu: Grzegorz Puczka – Graffiti (507747474) i Mateusz Prokopiuk – Freestyle (518023487).


materiał: Terespol miasto
tekst: MOK Terespol / Jakub(OvO)Sowa
plakaty: MOK Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *