Reklama

Kryminałki: Wypadki na drogach powiatu

Pomimo wielu apeli o bezpieczeństwo na drogach, nadal zdarzają się kierowcy, nieprzestrzegający przepisów. Wczoraj na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków, w wyniku których do szpitala trafiły dwie osoby. W obydwu przypadkach byli to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci ustalają okoliczności oraz apelują o rozwagę. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj przed godziną 10:00 w miejscowości Kobylany na skrzyżowaniu drogi K-2 z drogą powiatową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 72-letni mieszkaniec gm. Terespol, zderzył się z samochodem osobowym marki Cadillac. Cyklista prawdopodobnie wjechał na przejście dla pieszych, wprost pod nadjeżdżający samochód. Autem kierował 38-letni obywatel Rosji, w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierujący jednośladem.
Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20:40 w Białej Podlaskiej na ul. Francuskiej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Opel, 28-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, zderzył się z motocyklem marki Honda. Mężczyzna skręcając w lewo na parking, prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa kierującemu jednośladem. Motocyklem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Kierujący autem był trzeźwy, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku do szpitala trafił kierowca.
Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Letnia auta sprawia, że na drogach liczną grupę stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Odrobina wyobraźni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama