Reklama

Leśna Podlaska: Znowu sukces! Grand Prix dla kapeli ,,Podlasiaki”!

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie odbył się XII Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych ,,Pod Siedlcami w Wiśniewie ‘’ zgromadzili się miłośnicy muzyki ludowej. Mistrzowie muzyki ludowej Oliwia Spychel i Zdzisław Marczuk z Zakalinek występują zawsze na scenie w duecie osiągając duże sukcesy min. w Kazimierzu Dolnym .

Tym razem postanowili założyć kapelę pod nazwą ,,Podlasiaki i wystąpili w konkursie kapel co zaowocowało sukcesem . Na festiwalu prezentowały się kapele z Mazowsza , Podlasia i Lubelszczyzny. Celem było promowanie kultury ludowej oraz dokumentacji tradycji autentycznego muzykowania ludowego . Festiwal miał charakter konkursu , w którym rywalizują kapele ludowe i soliści – instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach , których repertuar jest zgodny z tradycjami regionu.

Powiat bialski w konkursie kapel ludowych reprezentowała kapela ,,Podlasiaki’’. W skład wchodzą: Zdzisław Marczuk z Zakalinek – harmonia, Oliwia Spychel –skrzypce i Beata Spychel – bębenek z Leśnej Podlaskiej .

W XII Mazowieckim Festiwalu Kapel Ludowych wzięło udział 10 kapel i 2 solistów , lecz zaszczytny tytuł GRAND PRIX zdobyła tylko jedna kapela – Kapela ,,Podlasiaki’’.
Otrzymali złotą statuetkę i pamiątkowy dyplom , które wręczył podczas festiwalu na scenie Wójt Gminy Wiśniew – Gratulujemy kapeli i życzymy dalszych sukcesów . Krzysztof Kryszczuk .
Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie przy współpracy z Urzędem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Gminę Wiśniew.

Link do występu 


materiał: Kapela ,,Podlasiaki’’.
tekst: Kapela ,,Podlasiaki’’ / Radio Biper
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama