Rubik przy Akademickiej – Project Biała Podlaska 2018 (galeria) (film)

31 lipca (wtorek) w Szkole Podstawowej nr.2 im.Bochaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej odbyły się zawody w układaniu kostki Rubika. Zawodnicy zmierzyli się w 6 konkurencjach – 2×2, 3×3, 4×4, 5×5, Pyraminx oraz Skewb. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał delegat WCA (World Cube Association) Grzegorz Łuczyna.

 

W turnieju wzięli udział m.in. multimedaliści i rekordzisty w wymiarze krajowym, jak i światowym. W Zawodach wystartowało 25 Zawodników. Jak Powiedział w rozmowie z Naszym Reporterem Jacek Tomaszuk tata jednego z Zawodników a jednocześnie Organizatorów Nikodema Tomaszuka

“… Była to Niebywała okazja aby zobaczyć na żywo czołowych polskich speedcuberów i ich niebywałe umiejętności w bardzo szybkim układaniu różnego rodzaju kostek popularnie nazywanych kostkami Rubika. Kto wie, może właśnie tutaj padnie rekord świata…? Wszystko jest możliwe. Nie przegapcie okazji aby się temu przyjrzeć z bliska. Sympatycy kostek, ale nie tylko przybywajcie. Być może stanie się to waszą nową pasją?…”.

I Się sprawdziło Padł Rekord Polski w Konkurencji w średniej 5x5x5!  Ustanowiony przez Michała Halczuka !

Po tym jak na początku lipca, podczas GLS Cup III, poprawił rekordy w 5x5x5 ponownie wraca do nas z nową średnią. W pierwszej rundzie konkurencji podczas Project Biała Podlaska wykręcił wynik 54.19 s. (55.35/ 50.04/ 1:00.56/ 54.22/ 53.00) i o ponad 1,5 sekundy przebił rezultat z Gdańska. Warto wspomnieć, że to 38 rekord kraju Michała w tej konkurencji, a wśród nich wszystkich 16 było ER-ami a jeden WR-em.

Jak widać Michał powoli, ale sukcesywnie zbliża się do granicy 50 sekund i krok po kroku wraca do pierwszej dziesiątki światowych rankingów – w tej chwili zajmuje w nich 11 miejsce w singlu i 15 w średniej.

Wyniki Poszczególnych Konkurencji Dostępne są na stronie: http://cubecomps.com/live.php? cid=3400&cat=1&rnd=3 !!!

Zapraszamy do Obejrzenia Naszej Fotorelacji z Tego Wydarzenia !!!!!


materiał: Radio Biper
zdjęcia/tekst: Przemysław Treska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *