Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Samochodowo-Motocyklowy RAJD z okazji „ŚWIĘTA POLICJI”

Wczoraj na terenie powiatu bialskiego odbył się RAJD SAMOCHODOWO-MOTOCYKLOWY „NASZA HISTORIA”. Impreza zorganizowana została przez Klub Motocyklowy Grom przy współpracy ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej z okazji Święta Policji. Trasa rajdu liczyła 50 km. I miejsce i puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej zdobyła Pani Karolina mieszkająca na stałe w Wielkiej Brytanii.

Impreza, organizowana tradycyjnie z okazji Święta Policji rozpoczęła się około godz. 10.45 na parkingu przed bialską komendą. Kwadrans później odbyła się „odprawa” w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, gdzie m.in. komandor rajdu przedstawił zasady regulaminowe oraz tajniki nawigacji rajdowej. W zmaganiach uczestniczyć mogli wszyscy chętni kierowcy samochodów osobowych i motocykli. W tegorocznym rajdzie podziwiać można było również auto Grupy Rekonstrukcyjnej „BIALSKA DROGÓWKA 1960 – 1990”.
Na trasę rajdu liczącą około 50 km wyruszyło 13 ekip. Uczestnicy musieli zaliczyć trasę miejską odnajdując 6 obiektów historycznych oraz trasę pozamiejską odnajdując 10 obiektów historyczno – turystycznych oraz udzielić trafnych odpowiedzi w kartach rajdowych.

Dodatkowo na trasie oraz na mecie rajdu w Centrum OHP w Roskoszy, załogi odpowiadały na pytania dotyczące historii Policji, Bialskiej Drogówki oraz Milicji Obywatelskiej. Do końcowej punktacji zaliczono wszystkie elementy rywalizacji.

Po zliczeniu wszystkich konkurencji I miejsce i statuetkę Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej zdobyła Pani Karolina z Wielkiej Brytanii , II miejsce i statuetkę Prezesa Klubu Motocyklowego „GROM” zdobył Pan Paweł z Warszawy, natomiast III miejsce i statuetkę Prezesa Koła Emerytów i Rencistów Policji zdobył Pan Krzysztof z Białej Podlaskiej, Motocyklista Klubu „Grom”. Wszystkim zwycięzcom Serdecznie gratulujemy

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki