Biała Podlaska: Trojaczki czują się dobrze :)

To już drugi dzień ich życia. Przyszły na świat 10 lipca w godzinach popołudniowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Mowa o trojaczkach – to trzej chłopcy. Niemowlaki przebywają obecnie w Oddziale Neonatologicznym. Jest to trzeci przypadek potrójnych narodzin w bialskim szpitalu. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 3 lata temu, gdy urodziły się trzy dziewczynki.

Pacjentka jest mieszkanką Janowa Lubelskiego i wybrała bialską placówkę spośród innych szpitali województwa lubelskiego. Oddziały: Ginekologiczno -Położniczy oraz Neonatologiczny są w pełni przygotowane na takie porody. Oba posiadają trzeci – najwyższy – poziom referencyjności.

Lek. med. Riad Haidar – Lekarz Kierujący Oddziałem Neonatologicznym im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WSzS w Białej Podlaskiej:
– Stan trojaczków jest stabilny, są wspomagane oddechowo nieinwazyjnie i przebywają w inkubatorach. Zadaniem inkubatorów jest zabezpieczenie optymalnych warunków do dalszego rozwoju. Rozpoczęliśmy próby karmienia trojaczków przez sondę. Parametry funkcji życiowych dzieci są w normie.

 

 

materiał: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
temat: WSzS w Białej Podlaskiej / Oddziały: Ginekologiczno – Położniczy oraz Neonatologiczny / narodziny trojaczków
zdjęcie: Magdalena Us kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego / rzecznik Prasowy WSzS w Białej Podlaskiej
tekst: Magdalena Us kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego / rzecznik Prasowy WSzS w Białej Podlaskiej / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *