Biała Podlaska: Dzięki uczciwemu znalazcy, właściciel odzyskał 10.000 złotych

Ponad 10 tysięcy złotych znalazł wczoraj na terenie miasta, instruktor jednej z bialskich szkół jazdy. Mężczyzna zauważył leżący na środku ulicy portfel i „fruwające” banknoty. Od razu przyniósł zgubę na komendę. Dzięki obywatelskiej postawie, mienie wróciło do właściciela. Dziękujemy znalazcy za uczciwość i godną naśladowania postawę.

Wczoraj około godziny 13:00 do bialskiej komendy zgłosił się instruktor jednej ze szkół jazdy. Mężczyzna oświadczył, że jadąc ze swoim kursantem ul. Sidorską, zauważył leżący na środku ulicy portfel oraz fruwające częściowo banknoty.

Wewnątrz oprócz dokumentów i kart kredytowych znajdowała się znaczna ilość gotówki. Uczciwy znalazca od razu przyniósł mienie na komendę, informując o szczegółach zdarzenia. Po przeliczeniu okazało się, że w środku jest ponad 10 tysięcy
złotych.

Dokumenty należały do mieszkańca Lublina. Kiedy policjanci próbowali się z nim skontaktować, ten zgłosiła się na policję w nadziei, że ktoś znalazł zgubę. Przyznał, że portfel pozostawił prawdopodobnie na dachu swojego auta, po czym odjechał. Portfel wraz z całą zawartością wrócił do właściciela, który nie krył zadowolenia oraz oświadczył, że skontaktuje się ze znalazcą by osobiście mu podziękować.

Dziękujemy znalazcy za uczciwość i obywatelską, godną naśladowania postawę.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *