VII Pielgrzymka Leśników i Myśliwych do Kodnia (film)

16 czerwca odbyła się VII Pielgrzymka Leśników i Myśliwych Podlasia wraz z rodzinami do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej “Królowej Podlasia”.

– To już po raz siódmy leśnicy i myśliwi w Podlasia spotykają się w Kodniu na Pielgrzymce. Z roku na rok mamy coraz więcej pątników, cieszymy się, że wspólnie organizujemy tą pielgrzymkę. Pogoda dopisała, mamy dobrą frekwencję ponad 500 osób. Najważniejsze tutaj jest wiara, aby tu przybyć, pomodlić się – mówi Mariusz Kiczyński, Zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Chotyłów.

– To historyczna pielgrzymka, bo siódma i w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Dyrekcja lubelska szczyci się tym, że możemy uczestniczyć w niej wraz z myśliwymi. Modlimy się do Matki Boskiej Kodeńskiej o zdrowie, o błogosławieństwo – mówi Jerzy Sądel, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

– Można powiedzieć, że zjednoczenie leśników i myśliwych jest trwałe i od wielu dziesięcioleci, chronią wspólnie polskie lasy. Nasze polskie lasy, a szczególnie lubelskie, są najpiękniejszymi nie tylko w okolicy, ale również w całej Unii Europejskiej, to właśnie zasługa ciężkiej pracy wielu pokoleń leśników i myśliwych – mówi Robert Gmitruczuk, Wicewojewoda Lubelski.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału.

 


materiał: gmina Kodeń / województwo
film /zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Damian Stanilewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *