II miejsce Wiktorii Bułhak z Tuliłowa na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej (galeria)

Młodziutka perełka wokalna z Tuliłowa (gm. Międzyrzec Podlaski) Wiktoria Bułhak w ubiegły piątek 06 lipca, wzięła udział w finałowym koncercie na XV Międzynarodowym Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu, gdzie zajęła II miejsce. To duży sukces, do którego niewątpliwe przyczynił się znany wszystkim łowca talentów Ireneusz Parafiniuk z Bialskiego Centrum Kultury, pod którego skrzydłami 5-letnia wokalistka doskonali swój warsztat. 

Swoją przygodę ze śpiewaniem Wiktoria rozpoczęła mając 2,5 roku, gdy po raz pierwszy wystąpiła na przeglądzie kolęd w MOK w Międzyrzecu Podlaskim wraz ze swoją starsza siostrą i Scholą Dziecieco-Młodzieżową przy miejscowej Parafii Św. Mikołaja. W 2017 r. wzięła udział w “Bialskim Talencie” i została półfinalistką ze złotą kartą, którą otrzymała od jednego z jurorów. Od tego czasu, jako podopieczna Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej doskonali swój warsztat pod okiem wspomnianego Ireneusza Parafiniuka, uczęszczając na warsztaty wokalne i zajęcia indywidualne. 

Do festiwalu w Nowym Sączu zgłosił ją jej opiekun wokalny, zaśpiewała w finale piosenki “Biedroneczki” i “Skarby,skarby”. Jury za wykonanie utworów postanowiło przyznać Wiktorii wysokie II miejsce. Warto podkreślić, że finalistów wybrano w przesłuchaniach spośród 74 osób. Wśród nich znalazła się Wiktoria, która była najmłodszą uczestniczką festiwalu. Poziom umiejętności wokalnych uczestników z Polski, jak i z zagranicy m.in. z Niemiec, Ukrainy, Litwy czy Chin, był naprawdę bardzo wysoki. II miejsce Wiktorii, to  więc naprawdę duże osiągnięcie. 

Wiktoria brała już wcześniej udział w konkursach i festiwalach lokalnych w których zajmowała I i II miejsca. Na co dzień jest małą roześmianą pięciolatką, która uwielbia muzykę i śpiew, a na obecną chwilę jej marzeniem jest zostać wokalistką i występować na dużych scenach. Koncert finałowy festiwalu z udziałem Wiktorii będzie emitowany w TVP ABC w sierpniu.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów, o których oczywiście nie omieszkamy poinformować na naszym Portalu 🙂


materiał: gmina Międzyrzec Podlaski / Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Anna Bułhak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *