Biała Podlaska: Manifestacja w obronie polskich sądów (galeria)

Wolne, niezależne sądy są podstawą europejskiego ładu demokratycznego. W obronie niezależności sądów Komitet Obrony Demokracji Biała Podlaska zorganizował 3 lipca (wtorek) w godzinach wieczornych manifestację pod Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej, na którą zaproszono wszystkich, dla których ważne są wartości demokratyczne, w tym podstawa demokracji, jaką jest niezależność sądów.

Dzięki pomocy instytucji unijnych, które są również naszymi instytucjami, udało się powstrzymać wycinkę Puszczy Białowieskiej. Od 3 lipca PIS chce przystąpić do następnej wycinki: wycinki sędziów w Sądzie Najwyższym.

– Ponownie zwracamy się do instytucji unijnych: Komisji Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości UE z apelem: EUROPO NIE ODPUSZCZAJ. – mówią organizatorzy.

Podobne manifestacje odbyły się w całej Polsce.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: KOD Biała Podlaska
tekst: Stanisław Dembowski / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Jeden komentarz

  • Jak się ma obrona demokracji w Białej Podlaski? Ciekawe, że największą grupę protestujących stanowi byli funkcjonariusze MO i SB. Panowie stoją po prawej stronie ( przy panu w czerwonym sweterku – też SB/MO). Panowie z sentymentem wspominają dawne czasy jak w czasie komuny były wolne Sądy i jakie wyroki zapadały na działaczy Solidarności. Jak Pani Prezes Sądu wyżyje na emeryturze za 23 tys. miesięcznie. Jak żyć za taki marny grosz plus kasa za wykłady o demokracji. Ciężko odejść od koryta. A same zgromadzenia – żenada. Prowadzący dukający z kartki i jak sam powiedział nie miał o czym mówić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *