Reklama

Piszczac: X Nadbużański Rajd Rowerowy (film)

23 czerwca spod świetlicy w Nowym Dworze (gm. Piszczac) wystartował X jubileuszowy Nadbużański Rajd Rowerowy. Malowniczą trasę przez gminy Piszczac, Kodeń i Terespol pokonało blisko 100 cyklistów. Po rajdzie na uczestników czekało ognisko z poczęstunkiem oraz konkursy z nagrodami.

– Tradycja tego rajdu sięga 10 lat, jeździmy co roku, odwiedzamy praktycznie wszystkie nadbużańskie gminy. W tamtym roku startowaliśmy z gminy Rokitno, w tym roku startujemy z gminy Piszczac i jedziemy w stronę gminy Terespol i gminy Kodeń i wracamy z powrotem do Nowego Dworu w gminie Piszczac. Mamy dziś uczestników z Siedlec, Parczewa, Chełma Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, rajd cieszy się więc rokrocznie wielkim zainteresowaniem – wyjaśnia Arkadiusz Misztal, prezes LOT „Między Bugiem a Krzną”.

– W takim najlepszym roku pod względem frekwencji mieliśmy około 150 osób, a czymkolwiek dzisiejsza liczba około 100 uczestników jest optymalna, ponieważ powyżej tych 100 osób grupa się już troszeczkę rozciąga i trudniej jest taką grupą zarządzać w trasie – tłumaczy Krzysztof Bielak, pomysłodawca i organizator Nadbużańskiego Rajdu Rowerowego.

Zapraszamy do oglądania!

***

Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Bialski, Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu, Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania i Lokalna Organizacja Turystyczna między Bugiem a Krzną zapraszają

 


materiał: Radiobiper Piszczac
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama