Reklama

OSP Sławacinek Stary z nowym samochodem (film)

2 czerwca odbyło się oficjalne przekazanie nowego auta ratowniczo – rozpoznawczego marki Nissan Pathfinder dla OSP Sławacinek Stary. To drugie auto, które jest na wyposażeniu jednostki. 

– Jest to bardzo bogaty rok w wyposażenie naszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Mamy ponad 500 strażaków, 12 jednostek i wszystkie są wyposażone w samochody. W tym roku przekazaliśmy jednostkom cztery nowe samochody, jeden bojowy i trzy lekkie. Jednostka w Sławacinku Starym ma duży samochód bojowym, ale dotychczas nie miała jeszcze takiego do technicznego ratownictwa – mówi Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska.

– Orzynaliśmy bardzo potrzebny nam samochód lekki ratowniczo – rozpoznawczy. Jest to samochód terenowy Nissan Pathfinder, pomieści siedmioosobową załogę plus bagaż. Zamontowaliśmy do niego również hak holowniczy, aby w przyszłości doposażyć go w przyczepę na której będziemy mogli przewozić różne moduły gaśnicze – tłumaczy Piotr Oskwarek, prezes OSP Sławacinek Stary.


materiał: Radiobiper gmina Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Konkurs o Srebrny Klucz Wiolinowy W Sworach (galeria)

Utalentowanych dzieci nigdy dość. 26 uczniów z pięciu gmin powiatu bialskiego zdecydowało się uczestniczyć 7 grudnia w 7. edycji konkursu wokalnego o „Srebrny klucz wiolinowy”, imprezy konsekwentnie organizowanej przez bialski GOK. Daje ona młodym na sprawdzenie oczekiwań z możliwościami.

Czytaj więcej »

Reklama