Klasy mundurowe ze specjalizacją pożarniczą od września w ZSCKR Leśna Podlaska (film)

4 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej odbyło się spotkanie odnośnie współpracy dotyczącej realizacji innowacji pedagogicznej szkoły w zakresie funkcjonowania klas mundurowych ze specjalizacją pożarniczą.

 

– Mamy umowę z Państwową Strażą Pożarną, Komendą w Białej Podlaskiej, jesteśmy gotowi i zapraszamy wszystkich kandydatów do podjęcia nauki w murach naszej szkoły – mówi Radosław Klekot, dyrektor ZSCKR w Leśnej Podlaskiej.

W szkole prowadzone będą zajęcia poświęcone straży pożarnej, dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratownictwa w tym ratownictwa wodnego. Będzie to szeroki zakres zajęć zarówno praktycznych, jak i teoretycznych w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Kadra wykładowczą stanowić będą zarówno odpowiednio przeszkoleni nauczyciele pracujący w szkole oraz zawodowi strażacy.

– Będą to zajęcia nie tylko atrakcyjne, ale po prostu ciekawe, dające wiedzę i konkretne umiejętności do tego, aby być w przyszłości strażakiem – dodaje dyrektor szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału.


materiał: Radiobiper Leśna Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *