VI Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów (zaproszenie)

Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty oraz Wspólnota Arche, a także Grupa Arche, właściciel Zamku Biskupiego Janów Podlaski serdecznie zapraszają na już VI edycję Rajdu Rowerowego Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów. Impreza odbędzie się w sobotę 7 lipca 2018 roku. Rajd startuje z Zamku Biskupiego Janów Podlaski o godzinie 10.30, wcześniej od godziny 9.00 będzie czynna rejestracja uczestników. Ponadto przez cały dzień mnóstwo atrakcji towarzyszących!

Serce Podlasia – tereny nadbużańskie, to idealne miejsce do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Poza piękną, dziewiczą naturą, można odkryć tu również perły architektury, w postaci nadbużańskich dworów i pensjonatów.

Podlasie, to wciąż niedoceniany region Polski, dlatego Stowarzyszenie Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów podjęło się organizacji Rajdu Rowerowego szlakiem nadbużańskich dworów i pensjonatów już 6 lat temu. Wakacje to idealny czas, aby aktywnie spędzać czas z rodziną. Jedną z przyjemniejszych form wypoczynku jest jazda na rowerze. Jeśli połączymy ją ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w sercu zielonego Podlasia to powstanie idealny przepis na udany dzień.

Tak jak w zeszłym roku organizatorzy przygotowali dwie trasy: rekreacyjną o długości 55 km oraz sportową o długości 99 km. Dzięki temu w rajdzie mogą wziąć udział zarówno rodziny z dziećmi, seniorzy jak również profesjonalni kolarze. Trasy wiodą między Nadbużańskimi Dworami i Pensjonatami: Dworek Nad Bugiem, Dwór Zaścianek oraz Dwór w Zabużu, a także tradycyjnie już przez Stadninę Koni Janów Podlaski. W tych obiektach będzie można nie tylko odpocząć i zwiedzić dane miejsca, ale także skorzystać z gościnności gospodarzy i poczęstunku. Rajd nie wprowadza sportowej rywalizacji między uczestnikami, ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnych form wypoczynku.

Aby uzupełnić spalone kalorie, po zakończeniu rajdu, na terenie Zamku Janów Podlaski odbędzie się ognisko. W oczekiwaniu na dalsze atrakcje, uczestnicy rajdu będą mogli także zwiedzić Zamek Biskupi Janów Podlaski.

O godzinie 17.30 zaplanowano spotkanie z Karoliną Szostak, prezenterką wiadomości sportowych, która niedawno odmieniła swoje życie. A jak? – będzie można się przekonać podczas spotkania oraz promocji książki „Mój spektakularny detoks” autorstwa Pani Karoliny.

I to nie koniec atrakcji tego dnia. Wytrwali będą mogli wziąć udział w pokazie filmu „Najlepszy”, zainspirowanego historią Jerzego Górskiego – mistrza świata w podwójnym Ironmanie z 3 września 1990. A po seansie porozmawiać z samym mistrzem.

Lato to także czas zabawy, nie może więc zabraknąć koncertu z okazji Nocy Kupały, organizowanego przez Landart Festiwal o godz.21.00 na łąkach nad Bugiem za Dworem Łukowiska.

W tym roku program rozszerzono także o drugi dzień, w którym odbędzie się rajd terenowy, polegający na szukaniu miejsc na podstawie mapy. I tutaj przyda się lekki duch rywalizacji, ponieważ na uczestników czekają nagrody.

Patronat honorowy nad rajdem objął Czesław Lang. Czesław Lang to wicemistrz olimpijski, pierwszy zawodowiec w historii polskiego kolarstwa, triumfator niezliczonych etapów i wyścigów jednodniowych, torowiec i szosowiec, biznesmen i propagator zdrowego stylu życia, człowiek, który z Tour de Pologne uczynił jedną z najważniejszych imprez kolarskich na świecie… a równocześnie jedna z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych postaci polskiego sportu.

Organizatorami Rajdu są Stowarzyszenia: Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty oraz Wspólnota Arche, a także Grupa Arche, właściciel Zamku Biskupiego Janów Podlaski.

Uczestnictwo w rajdzie do 15 czerwca 2018 – 60 zł/osoba, od 16 czerwca 2018 – 70 zł. Dzieci do 7 lat – GRATIS, młodzież do 17 r.ż. – 50% ceny. W ramach opłaty każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy oraz uczestnictwo w ognisku z poczęstunkiem.

Część przychodów zostanie przeznaczonych na cel charytatywny.

 

ZAPISY tel. 25 644 14 64, wspolnota@arche.pl

Ilość miejsc ograniczona!

Wpłaty na konto Stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej 91 8025 0007 0052 2313 2000 0010
w tytule prosimy wpisać: “Rajd Rowerowy 2018”

Informacje o noclegach: www.zamekjanowpodlaski.pl

Więcej informacji o Land Art. Festiwal nawww.landart.lubelskie.pl

 


materiał: gmina Janów Podlaski / sport
tekst / grafiki: Wspólnota Arche

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *