Kryminałki: Plaga kradzieży portfeli i z portfeli

Biała Podlaska: Włamanie na konto poczty elektronicznej mieszkańca miasta. // Piszczac: Kradzież wartego 2000 zł telefonu. // Międzyrzec Podlaska: Nieuwaga właściciela i kradzież portfela z dokumentami i kartą płatniczą. // Biała Podlaska: Kradzież dokumentów i karty płatniczej z pozostawionego portfela. // Biała Podlaska: Wykorzystane dane osoby. Na ich podstawie wzięta pożyczka. Nieświadoma osoba narażona na straty w wysokości 4000 zł. // Piszczac: 22 latek, obywatel Słowacji, zatrzymany za doprowadzenie 64 latek do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Oferował atrapy lamp, zegarków i lornetek. Wyłudził 250 zł. // Międzyrzec Podlaski: 61 latek sprawcą przywłaszczenia telefonu komórkowego. // Drelów: 32 latek zatrzymany podczas jazdy w stanie nietrzeźwości. “Wydmuchał” prawie 2 promile. Dodatkowo nie zatrzymał się na znaki dźwiękowe i świetlne interweniującego radiowozu.

09.06.2018r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznana osoba włamała się na konto poczty internetowej zabezpieczonym hasłem należącym do mieszkańca Białej Podlaskiej, a następnie dokonała zmiany adresu hasła całkowicie uniemożliwiając wymienionemu dostęp do poczty. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska

08.06.2018r. PISZCZAC,
Podczas odbywającego się festynu, nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, z tylnej kieszeni spodni mieszkańca Piszczaca skradł telefon komórkowy m-ki Samsung Galaxy S7 edge wartości około 2000 zł. oraz pieniędzy znajdujących się w etui telefonu, na szkodę wymienionego.

09.06.2018r. MIĘDZYRZEC PODLASKI,
Nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego dokonał kradzieży pozostawionej saszetki w której znajdował się portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą płatniczą. Ponadto sprawca dokonał kilkakrotnych płatności przy użyciu skradzionej karty.

11.06.2018r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca z pozostawionego na stole w rejonie kortu tenisowego portfela, dokonał kradzieży dokumentów oraz karty płatniczej na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.

30.07.2017r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca posługując się danymi personalnymi mieszkańca Białej Podlaskiej bez jego zgody i wiedzy, zawarł umowę o pożyczkę z instytucją finansową, gdzie następnie otrzymanej pożyczki nie spłacił, narażając pokrzywdzonego na straty w kwocie ponad 4 tys. złotych.

08.06.2018r. PISZCZAC,
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu realizując ustalenia własne zatrzymali 22-letniego obywatela Słowacji, który doprowadził 64-latka do niekorzystnego rozporządzania mieniem, w kwocie 250 zł w ten sposób, że sprzedał atrapę kamery przemysłowej, lornetkę oraz zegarek ręczny m-ki wprowadzając w błąd co do rzeczywistej wartości. Podejrzany usłyszał już zarzut i przyznał się do winy

11.06.2018r. MIĘDZYRZEC PODLASKI,
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim realizując informacje własne, dokonali ustalenia i zatrzymania sprawcy przywłaszczenia telefonu komórkowego marki Samsung Galaxy S7 o wartości 1000 zł którym okazał się 61-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Podczas wykonanych czynności odzyskano przywłaszczone mienie.

11.06.2018r. DRELÓW, ul. Bankowa
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali kierującego samochodem osobowym m-ki Mercedes 32-letniego mieszkańca gm. Drelów, będącego w stanie nietrzeźwości: 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 32-latek pomimo użycia sygnałów pojazdu uprzywilejowanego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy kat. „B”.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *