Gminny Dzień Dziecka „Radosna Niepodległa” w Misiach (galeria)

Gminny Dzień Dziecka „Radosna Nieodległa”, który odbył się 10 czerwca 2018 r. w Misiach (gm. Międzyrzec Podlaski) wpisywał się w cykl obchodów związanych ze 100 leciem odzyskania przez Polskę Nieodległości.


Celem wydarzenia było włączenie w obchody jubileuszowe najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz pokazanie, że świętowanie odzyskania niepodległości może być nie tylko dostojne i poważne ale także radosne i kolorowe. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej w Misiach. Następnie inscenizację pod tytułem „Szopka szkolna z nutką Patriotyzmu” przygotowali rodzice, nauczyciele oraz młodzież ze szkoły podstawowej. Kolejnym elementem części artystycznej były pokazy taneczne w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Tłuśccu i Rogoźnicy i Misiach.

Niezawodnym spikerem uroczystości był ks. Michał Wawerski z Parafii pw  Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Ks. Michał zachęcał zgromadzonych do zabawy, brał udział w inscenizacji, grał na gitarze, śpiewał…  – tworząc na placu niezwykłą atmosferę radosnego świętowania dnia dziecka.

Podczas festynu nie mogło zabraknąć elementów naszej tradycji  – w pięknych występach zaprezentowały się zespoły ludowe: Echo z Przychód oraz dziecięcy zespół Hreczka z Zaścianek.

Na najmłodszych i tych trochę starszych czekała moc atrakcji. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce w tym byk rodeo oraz niezwykle  kuszący w ten upalny dzień basen z łódkami.

Animacje dla uczestników przygotowało Centrum Animacji Lokalnej: tor przeszkód z paintball, zabawy z chustą animacyjną, dmuchawce, orzeźwiające bomby wodne, laboratorium bańki mydlanej a nawet zamykanie dzieci w wielkiej bańce mydlanej…  – nie sposób wymienić wszystkich atrakcji! Niezwykle widowiskowe było bicie rekordu baniek mydlanych w Gminie Międzyrzec Podlaski. O godz.  17.00 jednocześnie bańki mydlane puszczało ponad 100 dzieci i dorosłych – zamieniając plac szkolny w Misiach w bajkową krainę.

Swoje stoisko informacyjne przygotowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na stoisku przygotowane były ulotki informacyjne o działalności komisji, można było porozmawiać ze specjalistą o problemie choroby alkoholowej. Co więcej członkowie komisji przegotowali dla najmłodszych liczne gry i konkurencje sprawnościowe:  specjalny tor – slalom z przeszkodami którego przejście w alkogoglach i narkogoglach stało się  nie lada wyzwaniem, wyścig z piłeczką pingpongową na łyżeczce, rzut piłką do kosza w alkogoglach a także rodzinny wyścig na nartach.  Na placu można było również podziwiać prace wykonane przez młodzież w ramach gminnego konkursu plastyczno – profilaktycznego pod nazwą  „Żyję zdrowo bo sportowo – bez nałogów”. W konkursie udział wzięło 61 uczniów z 7 szkół z obszaru Gminy Międzyrzec Podlaski. O godz. 16.30 na scenie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody wręczyli: Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz i przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ewa Tarasiuk.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

W KATEGORII – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Marta Łochina kl. III Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

II miejsce – Piotr Węgrzyniak kl II Szkoła Podstawowa w Rudnikach

III miejsce Emilia Grzeszyk kl.III Szkoła Podstawowa w Rzeczycy

Wyróżnienie:

Jakub Siłuszyk  kl. III Sz.P. w Kożuszkach ,

Wiktoria Oświt kl. III Szkoła Podstawowa w Halasach,

Ewelina Matejko kl III Szkoła Podstawowa w Tłuśćcu,

Wiktoria Komińczyk kl II Szkoła Podstawowa w Kożuszkach.

W KATEGORII – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Mateusz Nakaziuk kl. IV Sz. P. W Rzeczycy

II miejsce – Amadeusz Domański kl. IV Sz.P. W Halasach

III miejsce – Kacper Narojek kl. IV Sz.P. W Tłuśću

Wyróżnienie:

Przemysław Filipiuk kl IV Sz. P. W Rudnikach,

Julia Filipiuk kl IV Sz.P. W Rudnikach,

Anita Ignaciuk kl. VI Sz.P. W Kożuszkach.

W KATEGORII – uczniowie szkół podstawowych (wraz z oddziałami gimnazjalnymi) kl.VII-III

I miejsce – Amelia Skóra kl III Gimnazjum Sz.P. W Misiach,

Aleksandra  Jabłońska Kl. VII Sz.P. W Misiach

II miejsce – Marlena Iwaniuk kl III Gimnazjum w Rogoźnicy,

Maja Krasuska kl. VII Sz.P w Rzeczycy

III miejsce – Laura Dadun kl. VII Sz. Podstawowa w Rudnikach,

Julia Maksimiuk kl. II Sz.P. w Kożuszkach

Wyróżnienie:

Amelia Bęłczącka – kl. III Gimnazjum Rogoźnica

Joanna Zachariasz – Sz. P. W Kożuszkach kl. II Gimnazjum,

Amelia Pawłowska  kl. III Szkola Podstawowa w Rogoźnicy,

Julia Daniluk kl. III Gimnazjum  Rogoźnica ,

Osiejuk Wiktoria  kl.III Gimnazjum W Rogoźnicy

Po wręczeniu nagród uczestnicy wspólnie wykrzyczeli hasło: „Żyję zdrowo, bo sportowo – bez nałogów”.

Na placu dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez gminne instytucje kultury.  Gminny Ośrodek Kultury przygotował malowanie włosów oraz twarzy – było kolorowo. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała zagadki, konkursy i oczywiście prezentacje nowości książkowych.

W Misiach nie mogło zabraknąć barwnego namiotu Stowarzyszenia Przyjazne Misie – fantazyjne fryzury i malowanie buziek, było ciekawie. Członkowie stowarzyszenia wraz z radą rodziców dbali ponadto by nikt na placu nie był głodny – na zgromadzonych czekał grill z kiełbaskami oraz napoje a dla najmłodszych również lody.

Atrakcje dla dzieci przygotował Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim – mł asp. Jarosław Jaworski przeprowadzał dla dzieci zawody w alkogoglach, każdy mógł też liczyć na fotografię w radiowozie. Na placu byli z nami również strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim.

Prócz rodziców, nauczycieli, animatorów, wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie atrakcji dla dzieci podziękowania należą się również sponsorom wydarzenia:

Adam Kwiatkowski z Miś, Radny Gminy Międzyrzec Podlaski
Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa SA w Warszawie (byli z nami na placu prezentując w namiocie swoją ofertę)
UZIMEX – Zbigniew Załęski z Sokołowa Podlaskiego, dostawca owoców do szkół
MITEL – Piotr Puszkarski z Miś
Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim
WIPASZ – producent pasz w Międzyrzecu Podlaskim
ELMAT – Krzysztof Adamowicz
Hurtownia owocowo warzywna Targowa – Krzysztof Wasiluk
AGMAR – Piotr Duszyk i Marcim Duszyk, dostawcy mleka do szkół
Zakład Mięsny Wierzejki, Państwo Zdanowscy
DARMAX – Dariusz Matejek z Jelnicy

Zapraszamy do galerii zdjęć, a JUŻ NIEBAWEM NASZ REPORTAŻ FILMOWY Z WYDARZENIA!


materiał: gmina Międzyrzec Podlaski
tekst / zdjęcia: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *