Roskosz: Festyn poświęcony rodzicielstwu zastępczemu (film) (galeria)

30 maja został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej już od 12 lat organizuje festyn, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los opuszczonych dzieci. 

Festyn to również okazja do zabawy, spotkań, integracji oraz wymiany doświadczeń. Jest to również doskonała okazja do promowania rodzicielstwa zastępczego oraz do pozyskiwania nowych kandydatów na rodziny zastępcze.

W tym roku teren Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy ponownie wypełniło mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

– Na festynie dzieci mogą się pobawić, są przedstawiciele różnych instytucji, możemy wymienić doświadczenia, możemy wysłuchać problemów rodzin i po prostu być razem – mówi Halina Mincewicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej.

–  Rodzin zastępczych ciągle nam brakuje, potrzeba nam cały czas ludzi o wielkich sercach, którzy zaangażują się, którzy poświęcą swoje życie dla dzieci – mówi Jarosław Wojtasiński, prezes Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego – “Jedno Serce”.

 


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk / Damian Stanilewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *