W Kodniu powstanie siłownia zewnętrzna

Znamy wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Tylko w 2018 roku w całej Polsce powstanie 1 530 stref sportowo-rekreacyjnych.

Program cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Do MSiT wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł. Kryterium decydującym o przyznaniu dofinansowania był wskaźnik zamożności gminy. – Dzięki temu mamy pewność, że wsparcie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Aż 78% pozytywnie rozpatrzonych wniosków pochodzi z obszarów wiejskich – podkreśla Minister Sportu i Turystki, Witold Bańka i dodaje – W ciągu dwóch lat przeznaczymy na budowę Otwartych Stref Aktywności 100 mln zł. Dzięki tej kwocie powstanie około 3000 ogólnodostępnych, bezpłatnych, wielopokoleniowych stref sportowo-rekreacyjnych. Jest to projekt prospołeczny. Zależy nam, by OSA były miejscami spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów.

Sport, rekreacja i odpoczynek w każdym wieku

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

– Bardzo cieszę się, że udało nam się pozyskać środki na siłownię zewnętrza w Kodniu. Ten obiekt, który będzie umiejscowiony W Kodniu przy ulicy Polnej i Green Velo będzie służył mieszkańcom i turystom. Aktywny rozwój i dbanie o zdrowie są bardzo potrzebne. Inwestycja będzie kosztowała 45 tys zł, z czego połowa zostanie pokryta z ministerstwa. Granuluję mojemu Sekretarzowi skutecznego winsoku oraz innym samorządom z powiatu bialskiego pozyskania środków. – mówi Jerzy Troć, Wójt Gminy Kodeń.

Dofinansowaniem w ramach Programu zostały objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

Wariant podstawowy:

– Siłownia plenerowa

– Strefa relaksu

Wariant rozszerzony:

– Siłownia plenerowa

– Strefa relaksu

– Sprawnościowy plac zabaw

– Ogrodzenie terenu

O dofinansowanie z rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA) mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, podmioty posiadające osobowość prawną, np. stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie mieszkaniowe.

 

Szczegółowe informacje oraz wyniki dot. rozstrzygnięć Programu znajdują się w >>> Biuletynie Informacji Publicznej MSiT <<<


materiał: gmina Kodeń
tekst: Mariusz Zańko, Sekretarz Gminy Kodeń
zdjęcie: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *