Reklama

Łomazy: Majówka na ludowo w Kopytniku (film)

12 maja w Świetlicy wiejskiej w Kopytniku odbyła się Majówka na ludowo, na którą zaprosił zespól Pohulanka z sołtysem Zbigniewem Głowackim na czele. Na scenie wystąpiło siedem zespołów z terenu pięciu gmin.

Wymieńmy wszystkie: Zespół „Pohulanka” z Kopytnika, Zespół „Luteńka” z Koszoł, Zespół „Kaczeńce” z Czosnówki (gm. Biała Podlaska), „Biesiadnicy” z Żeszczynki (gm. Sosnówka), „Zielona Kalina” z Dubowa, „Jarzębina” z Zabłocia (gm. Kodeń) i „Zielawa” z Rossosza

– Nazwa zespołu „Pohulanka” pochodzi od karczmy o takiej nazwie, która stała niegdyś w naszej okolicy i po dzisiejszy dzień to miejsce gdzie była nazywa się Pohulanka. Istniejemy niespełna dwa lata. Jesteśmy zapraszani na różne wydarzenia, bardzo dużo śpiewamy a sami organizujemy przynajmniej dwa razy w roku takie spotkania jak dzisiejsze. Kolejne planujemy we wrześniu – mówi  Zbigniew Głowacki, sołtys Kopytnika.

– Śpiewaniem przekazują nam tradycję, folklor minionych lat i to jest piękne, że to kultywują – mówi o zespole „Pohulanka” wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.

Zapraszamy do oglądania!

 


materiał: gmina Łomazy
film: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk
zdjęcie: Julia Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama