Biała Podlaska: Iskra Konstantynów w półfinale Mistrzostw Polski (film)

W dniach 4-6 maja na hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbył się Półfinał Mistrzostw Polski Kobiet U-16, w którym zagrała “Iskra” Konstantynów. Niestety drużynie nie udało się przejść do finału, zajęła ostatecznie czwartą lokatę. Mimo to, to ogromny sukces biorąc pod uwagę siłę i klasę rywalek. 

 

– Uważam, że te drużyny z którymi przyszło im się zmierzyć w tym turnieju, to już klasa ogólnopolska numer jeden. Nasz zespół nie był wstanie pokonać tych drużyn, chociaż wczorajszy mecz z Widzewem był piękny, dziewczyny 11 punktami przegrały, gdyby było trochę więcej skuteczności byłaby szansa ich pokonać. Cieszymy się z tego, co dziewczyny osiągnęły, jadą do Bochni na Mistrzostwa Polski szkolnych zespołów sportowych i myślę, że tutaj jakaś szczypta nadziei jest i na pewno godnie się zaprezentują – mówi wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski.

Mam nadzieję, że to doświadczenie, które zdobyliśmy tutaj przez te trzy dni walki, zaprocentuje w przyszłości i nie będzie to czwarte miejsce, a finałowe – mówi Dariusz Domitrz, trener “Iskry” Konstantynów.

Do finału zakwalifikowały się drużyny KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec oraz MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski.


materiał: Radiobiper Konstantynów
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *