Reklama

95 lat OSP w Sitniku (film)

 3 maja OSP w Sitniku (gm. Biała Podlaska) uroczyście obchodziła Jubileusz 95-lecia działalności. Odznaczenia, łzy wzruszenia, mnóstwo wspomnień oraz piękna oprawa, wszystko na miarę tak zacnego Jubileuszu.

 

– Ten czas biegnie bardzo szybko, już 95 lat jednostki od momentu jej powstania. Jubileusz i piękna uroczystość z okazji 95-lecia, myślę, że to jest ta okazja i ten moment, aby podziękować wszystkim strażakom za ich społeczną pracę i służbę. To oni na dźwięk syreny pierwsi zostawiają wszystko, biegną ratować komuś życie, mienie lub pomagają przy klęskach żywiołowych. To są żołnierze św. Floriana – mówi wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

Obecnie jednostka liczy 66 druhów i ma na wyposażeniu dwa samochody.

 

materiał: Radiobiper gmina Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Parczew: Współzawodnictwo sportowe szkół 2019/2020

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta i chłopcy Dyscyplina: Tenis stołowy indywidualnie Szczebel zawodów: 1 finał wojewódzki – Rejon Biała Podlaska Termin: 8.11.2019r Miejsce: hala Szkoły Podstawowej w Podedwórzu Gospodarz zawodów: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Parczewie

Czytaj więcej »

Patriotyczna wieczornica w Ciciborze Dużym (galeria)

Śpiewanie w narodowym duchu „Kiedy myślę Ojczyzna, szukam drogi biegnącej w każdym z nas” to hasło przewodnie wieczornicy zorganizowanej 11 listopada br. w odświętnie udekorowanej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym. Towarzyszyły jej pierwsze Gminne Patriotyczne Prezentacje Wokalne.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Jaka Grupa Wyszehradzka w jakiej Unii?

Różne wizje przyszłości UE były tematem dyskusji o tezach raportu Nowej Konfederacji pt. „Grupa Wyszehradzka i Unia. Polityka europejska w programach głównych sił politycznych w Grupie Wyszehradzkiej”. Wskazywano m.in. na odtwarzanie się podziałów na osi Północ-Południe oraz Wschód-Zachód oraz wspólne interesy polityczno-gospodarcze państw V4.

Czytaj więcej »

Reklama