Konstantynów: III integracyjna impreza “Grać w piłkę każdy może” (film) (galeria)

10 maja w Szkole Podstawowej w Konstantynowie odbyła się III edycja sportowej imprezy integracyjnej pn. „Grać w piłkę każdy może”. Ideą przewodnią imprezy jest co roku integracja społeczna osób niepełnosprawnych poprzez aktywność sportową. W rozgrywkach piłkarskich biorą udział drużyny w skład których wchodzą osoby z niepełnosprawnościami.

Film: III Sportowa Impreza Integracyjna w Konstantynowie

– Bardzo się cieszymy, że zyskuje ta impreza taką popularność. Tym bardziej radość jest wielka, że to dotyczy osób niepełnosprawnych, że chcą te osoby się integrować, spotykać i ze sobą rywalizować, uczestniczyć w tego rodzaju akcjach, które fajnie zagospodarowują im czas – mówi wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski.

Prócz piłkarskich zmagań na uczestników czekały ponadto atrakcje towarzyszące m.in. zajęcia ruchowe fitness przy muzyce,  zajęcia karate, konkursy plastyczne oraz fotobudka.

***

Organizatorami wydarzenie byli: Wójt Gminy Konstantynów, Klub Sportowy „Kanzas” w Konstantynowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Konstantynowie. Impreza sportowa sponsorowana była przez
Wójta Gminy Konstantynów, dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


materiał: gmina Konstantynów
tekst: Jakub(OvO)Sowa
film: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk
opracowanie zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *