Biała Podlaska: Jacek Gałczyński – wernisaż wystawy w galerii “Cztery Pokoje” (galeria)

W sobotę 5 maja w galerii “Cztery Pokoje” odbył się wernisaż wystawy bialskiego artysty Jacka Gałczyńskiego zatytułowany “Pomiędzy”, na której autor zaprezentował swoje abstrakcyjne malarstwo oraz rzeźbę sakralną.

Twórczość Gałczyńskiego jest blisko natury i wszystkiego, co się z nią wiąże. Artysta lubi pracę w drewnie i w tej materii tworzy swoje rzeźby sakralne. Z kolei swoje malarstwo abstrakcyjne traktuje, jako okazję do pokazania emocji i uchylenia rąbka tajemnicy wizji swojego tajemniczego świata. Wystawa „Pomiędzy” przedstawia obie pasje artysty, które zaprezentowane razem tworzą spójną całość, uzupełniając się nawzajem w przestrzeni, pozwalają ponadto odkryć i zobaczyć pełnię talentu twórcy.

Jego prace tworzone za pomocą dłuta i pędzla, kreują ciekawą oryginalną strukturę, która w odbiorze jest niezwykle ciekawa i często intrygująca, przez co widz niejako jest zmuszony do zatrzymania się i zastanowienia się nad przekazem prac.

Jacek Gałczyński urodził się w 1960 roku w Białej Podlaskiej, uczęszczał do Liceum Plastycznego w Lublinie, następnie ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1988 roku na Wydziale Grafiki u prof. Haliny Chrostowskiej obronił
dyplom. Po studiach przez pięć lat pracował jako konserwator zabytków sakralnych we Włoszech. Jego twórczość obejmuje malarstwo, rysunek, rzeźbę.


materiał: Galeria Cztery Pokoje
tekst: Jakub(OvO)Sowa
opracowanie zdjęcia / Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *