3 maja w Konstantynowie (film)

227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uczcili również mieszkańcy gminy Konstantynów. Uroczystości patriotyczne rozpoczęła msza św. za Ojczyznę.

Po mszy św. odbył się krótki apel, podczas którego dzieci przypomniały historię tego ważnego wydarzenia sprzed 227 lat w formie krótkiego przedstawienia. W części artystycznej, wstąpił zespół “Pogodna jesień”, który wykonał piękne pieśni patriotyczne. Następnie z mową okolicznościową wystąpił wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski.  – Chociaż te wydarzenia są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich, starszych i młodszych jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą, zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości – powiedział wójt.

Z kościoła mieszkańcy oraz delegacja władz gminnych w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomniki upamiętniające w Konstantynowie walkę o niepodległość. Przy pomnikach złożono wieńce.

 


materiał: Radiobiper Konstantynów
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Jerzy Gzara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *