Kryminałki: Zatrzymano osoby poszukiwane

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali osoby poszukiwane przez polskie oraz europejskie organy ścigania.

W dniu 9  maja br. funkcjonariusze SG, na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach, zatrzymali obywatela Białorusi poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Do zatrzymania doszło w trakcie odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Podczas przeprowadzenia sprawdzeń w systemach okazało się, iż mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa skarbowe popełnione na terenie Republiki Federalnej Niemiec.

Kolejne dwie osoby, poszukiwane tym razem przez polski wymiar sprawiedliwości, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy NOSG z Placówki w Hrebennem. Zatrzymanie miało miejsce również 9 maja br., podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców w strefie przygranicznej.

Funkcjonariusze SG, prowadzili w strefie przygranicznej działania, związane z kontrolą legalności pobytu cudzoziemców na terenie RP. Podczas jednej z prowadzonych kontroli, w trakcie legitymowania, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwoje ob. Ukrainy, poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Cudzoziemcy byli poszukiwani listem gończym w związku z czekającą na nich do odbycia karą pozbawienia wolności.

Aktualnie wszyscy cudzoziemcy pozostają w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości.


materiał: Kryminałki / Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: ppor. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *