Reklama

Sesja Rady Gminy Biała Podlaska w Rakowiskach (film)

Podczas sesji poruszono m.in. sprawę zmian w prawie łowieckim dot. odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną. -Ustawa, która mówi, że z dniem 1 kwietnia zmieniają się zasady szacowania szkód, a do tego ani środków finansowych, ani przepisów wykonawczych. Jednym z zapisów jest, że nie rzeczoznawcy koła łowieckiego szacują straty w uprawach, tylko ten obowiązek zostaje zrzucony na gminy i na jednostkę pomocniczą gminy, jaką jest sołtys. Dzisiaj ten temat próbowaliśmy wyjaśnić na sesji – mówił po sesji wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

Warto wspomnieć, że 26 maja br. odbędzie się Dzień Otwarty w nowo powstałej placówce, podczas którego każdy będzie mógł osobiście obejrzeć przedszkole i zapoznać się z jego ofertą.

materiał: Radio Biper gmina Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Małaszewicze: Zabawki też mogą być podrabiane

Ponad 160 tys. podrabianych zabawek zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Małaszewiczach. Trwa sprawdzanie kolejnego kontenera z tysiącami zabawek, które najprawdopodobniej również są podróbkami towarów markowych. W wyniku działań KAS w 2019 r. do obrotu nie trafiło łącznie ponad 1 milion zabawek, które mogły zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci.

Czytaj więcej »

Sławatycze: Jona – opowieść o współczesnym Jonaszu (galeria)

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć wczoraj, 15 grudnia w spektaklu teatralnym opartym na motywach Księgi Jonasza. Sztukę pt. “Jona” wystawili aktorzy Teatru Niezależnego Wieku w Sławatyczach. Obraz oparty na motywach Księgi Jonasza. Wydarzenie odbyło się przy pełnej sali widowni w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Europejski Zielony Ład

Do 2050 roku Europa ma stać się pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem, przy jednoczesnym zachowaniu przyrody, utrzymaniu zrównoważonego rozwoju gospodarki, poprawie stanu zdrowia i jakości życia obywateli. Plan na trzy nadchodzące dekady zaprezentowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Czytaj więcej »

Reklama