Reklama

Sesja Rady Gminy Biała Podlaska w Rakowiskach (film)

Podczas sesji poruszono m.in. sprawę zmian w prawie łowieckim dot. odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną. -Ustawa, która mówi, że z dniem 1 kwietnia zmieniają się zasady szacowania szkód, a do tego ani środków finansowych, ani przepisów wykonawczych. Jednym z zapisów jest, że nie rzeczoznawcy koła łowieckiego szacują straty w uprawach, tylko ten obowiązek zostaje zrzucony na gminy i na jednostkę pomocniczą gminy, jaką jest sołtys. Dzisiaj ten temat próbowaliśmy wyjaśnić na sesji – mówił po sesji wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

Warto wspomnieć, że 26 maja br. odbędzie się Dzień Otwarty w nowo powstałej placówce, podczas którego każdy będzie mógł osobiście obejrzeć przedszkole i zapoznać się z jego ofertą.

materiał: Radio Biper gmina Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Porady Radio Biper: Kto może uzyskać kredyt gotówkowy bez BIK?

Aby wziąć kredyt gotówkowy w banku, zawsze niezbędne jest spełnienie przez klientów kilku warunków. Kluczową kwestię pełni dobra historia kredytowa w BIK oraz brak wpisu w KRD. Oznacza to, że osoby zadłużone, które wciąż spłacają zobowiązania i nie radzą sobie z terminowym uiszczaniem rat, nie mają szans na otrzymanie kredytu bankowego. Co w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe oferujące kredyt gotówkowy bez BIK. Kto dostanie kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Stypendia artystyczne wręczone (film)

Dziś, 22 stycznia, miało miejsce wręczenie stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Biała Podlaska – Michała Litwiniuka. Uroczystość miała miejsce na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Wydarzenie poprowadziła Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta. Poznajmy stypendystów!

Czytaj więcej »

Kryminałki: Areszt za znęcanie się nad żoną

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 45 latek podejrzewany o znęcanie się nad żoną. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli dodatkowo broń gazową, na którą nie miał zezwolenia. Mężczyzna zatrzymany został po awanturze domowej, w trakcie której uderzył kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Reklama