Reklama

Małaszewicze: Praktyki zagraniczne uczniów ZS im. Wł. St. Reymonta (galeria)

28 kwietnia 2018 r. sześćdziesięciu trzech uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach powróciło z trzytygodniowych praktyk zawodowych w Grecji realizowanych w ramach projektu „Europejskie praktyki drogą do sukcesu zawodowego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu POWER.

Uczniowie klas technikum o profilach: technik transportu kolejowego, technik informatyk i technik pojazdów samochodowych odbywali praktyki w greckich przedsiębiorstwach, poznawali specyfikę funkcjonowania lokalnych firm oraz przygotowywali się do egzaminów z kwalifikacji zawodowych.

Umiejętności uczniów, które zdobyli podczas stażu, zostały potwierdzone przez dokumenty i certyfikaty uznawane w Europie w ramach Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET). Będą one tym młodym ludziom istotnym punktem w CV podczas poszukiwania w przyszłości interesującej pracy.

Warto również wspomnieć, iż pobyt uczniów był urozmaicony bogatą ofertą zajęć kulturowych i wyjazdów krajoznawczych do unikatowych miejsc w Grecji, na przykład: na Meteory, wyspę Skiathos, do Litochoro i kanionu rzeki Enipea, doliny Tembii, Starego Pandelejomnu czy miasta Thessaloniki.

Doświadczenia zawodowe i wrażenia z poznanych miejsc – jak twierdzą sami uczniowie – są niesamowite, a pobyt w hotelu „Golden Sun” położonym nad samym Morzem Egejskim w cudownym śródziemnomorskim klimacie uczyniły ten czas niezapomnianym.


materiał: Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach
tekst: Marek Selerski Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama