Reklama

Łomazy: Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Każdy człowiek powinien dołożyć wszelkich starań, aby była piękna i czysta. W związku z tym 26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Łomazach odbyła się uroczystość pod hasłem „Nasza planeta Ziemia”.

Pod kierunkiem wychowawczyń: pani Wiesławy Kobrzyńskiej i pani Agnieszki Panasiuk uczniowie z klasy IIa i IIIc zaprezentowali część artystyczną, propagującą postawy i zachowania ekologiczne. Dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Królowa Przyroda i siedmiu Krasnoludków” oraz wierszem i piosenką zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci.

Uświadamiały potrzebę troski o obecną i przyszłą jakość życia na naszej planecie poprzez kształtowanie umiejętności mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą. Przypomniały, że Ziemia jest wspólnym domem zwierząt i ludzi, toteż trzeba o nią dbać, ponieważ jej przyszłość zależy od każdego z nas.
W uroczystym apelu uczestniczyli: dyrektor szkoły – pani Bogumiła Wińska, wicedyrektor – pani Alina Lewczuk, wychowawcy i uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami, a także rodzice uczniów klasy IIa i IIIc.


materiał: Szkoła Podstawowa w Łomazach
tekst zdjęcia : Grzegorz Kulicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama