Reklama

Zalesie: Szkoła w Dobryniu Dużym świętowała uchwalenie Konstytucji 3 maja

Witaj majowa jutrzenko! W poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym przygotowali uroczysty apel, który rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm.

Po zakończeniu apelu zabrała glos dyrektor Jolanta Jóźwik, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów tego święta. Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej szkoły.


materiał: Zalesie gmina
tekst zdjęcia: Agnieszka Trwoga
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama