Reklama

Międzyrzec Podlaski: Maraton Kresowy (galeria)

Kolarzy MTB z Polski Wschodniej czekał w dniu 21 kwietnia, w sobotę Maraton Kresowy w Międzyrzecu Podlaskim. Przeprowadzono tu etap jazdy indywidualnej na czas (XCT). W wyścigach mogli wystartować wszyscy rowerzyści, od przedszkolaków do weteranów. Etapy jazdy indywidualnej na czas są nazwane etapami prawdy. Nie ma jazdy na kole. Zawodnik nie widzi jak szybko jadą rywale.

Nie może też naśladować sposobu w jaki rywale pokonują zakręty i inne trudności. Samotna walka z czasem to zupełnie inne emocje niż wyścig ze startu wspólnego. O wyniku decyduje tylko moc, technika jazdy i samokontrola. Wyścigi jazdy indywidualnej na czas w terenie są rozgrywane bardzo rzadko.

Okolice Międzyrzeca Podlaskiego to raczej równina, ale na zawodników czekała bardzo urozmaicona trasa, która mogła wielu zaskoczyć. Częściowo poprowadzona została przez tereny leśne, ale były także malownicze, otwarte przestrzenie. Clou tej trasy to odcinki wzdłuż brzegów międzyrzeckich jeziorek. Techniczne single i odcinki, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się na wyścigu XC, dały rowerzystom sporo przyjemności z jazdy.

Zawodom towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Na zawodników najkrótszego dystansu HurtowniaZabawek.pl Mikro Bicyklo czekała wyjątkowa strefa animacji, która oferowała wszystko to, co może sprawić przyjemność maluchom. W Międzyrzecu Podlaskim Podlaskim dla trochę starszych uczestników czekała też wystrzałowa atrakcja. I to w sensie dosłownym.

Można ją określić jako „ludzka proca”. Jest największa tego typu „strzelnica” w Polsce – 22 m w górę! Oferuje ona ekstremalne doznania, gdyż 100 km/h w locie wznoszącym osiąga się w 0,5 s! Dla zawodników, którzy ukończyli wyścigi Maratony Kresowe przygotowały atrakcyjny upominek. Będą to wielofunkcyjne chusty typu Buff z logo MK.

Cykl Maratonów Kresowych uzyskał w tym sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś głównymi sponsorami są Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

Więcej informacji na stronie: www.maratonykresowe.pl


materiał: Radiobiper Międzyrzec Podlaski
temat: Międzyrzec Podlaski miasto / Maratony Kresowe
zdjecia: dzięki uprzejmości miedzyrzec.info
tekst: Maratony Kresowe / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama