Reklama

Dzień otwarty w II LO im. Emilii Plater (galeria)

21 kwietnia w II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej odbył się Dzień Otwarty. Podczas spotkania uczniowie klas III gimnazjum mogli uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej szkoły, profili kształcenia i warunków rekrutacji.

Odwiedzający mieli okazję zwiedzić pracownie przedmiotowe, wziąć udział w konkursach tematycznych, grach planszowych, zajęciach językowych i pokazach. Kandydaci mogli poznać historię szkoły, osiągnięcia edukacyjne i sportowe.

Nowością w ofercie edukacyjnej szkoły jest język hiszpański, cieszący się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Języka hiszpańskiego będą uczyć się uczniowie klas humanistycznych. Również uczniowie tego profilu będą mieli okazje zgłębiać wiedzę z filozofii i historii sztuki.

II LO im. Emilii Plater od wielu lat jest w gronie najlepszych liceów w Polsce, województwie, powiecie i mieście Biała Podlaska.. Uczniowie odnoszą sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Otrzymują stypendia Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wysoki wskaźnik zdawalności matury -99% umożliwia absolwentom kontynuację nauki na studiach wyższych na renomowanych uczelniach polskich i europejskich. Platerka to miejsce zdobywania wiedzy oraz miejsce dokonywania trafnych wyborów życiowych i określenia własnej tożsamości.


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: II LO im. Emili Plater
tekst: Agnieszka Romaniuk Biblioteka II LO / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Przemysław Treska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama