Bialczanin z podwójnym Pucharem Europy w Nordic Walking (galeria)

21 kwietnia 2018 w białoruskim Mińsku odbył się pierwszy etap Pucharu Europy Nordic Walking ENWO. Na dystansie 5 i 10 km zmierzyło się blisko 200 zawodników i zawodniczek z ośmiu krajów. Bialski klub rekreacyjno-sportowy TKKF Krzna reprezentowali Marta Mandziuk i Piotr Wetoszka.

Oboje rywalizowali na 10 km. Piotr wygrał kategorię M30-39, zaś Marta była 7 w kategorii K40-49. Na miejscu okazało się, że regulamin i sposób organizacji zawodów pozwolił im wystartować jeszcze na 5 km. Po godzinnej przerwie wystartowali na krótszym dystansie. Marta zajęła 5 miejsce w kat. K40-44. Piotr ponownie zwyciężył w kat. M30-39. Bialczanie bardzo dobrze rozpoczęli Puchar Europy. Kolejne edycje odbędą się w Słowenii, Niemczech, Polsce i Austrii. Wyjazd w dużej mierze wsparła bialska firma DAST zajmująca się sprzedażą i serwisem urządzeń do filtrowania wody. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu drużyna TKKF Krzna obroniła w wielkopolskim Jastrowiu tytuł Sztafetowych Mistrzów Polski NW.

materiał: Biała Podlaska miasto / sport
tekst / zdjęcia: Bialski klub rekreacyjno-sportowy TKKF Krzna